Białe bluzki i koszule bez cienia wzoru

przez Balladine

W sezonie jesień-zima 2017/18 gładkie, białe koszule mocno zaznaczyły swoją obecność w ofertach topowych marek. Pojawiły się zarówno u mniej znanych designerów, np. Koreańczyka Eudona Choia, jak i takich gigantów mody jak Carolina Herrera czy też w kolekcji domu mody Christian Dior. Dlatego warto wyciągnąć z szafy bluzki i koszule, których bieli nie mąci żaden wzór. Jeśli nie ma czego wyciągać, to najlepszy czas na inwestycję.

2017_10_24_biale_bluzki_i_koszule_01Zdjęcia z pokazów pochodzą ze strony vogue.com

Perspektywiczny trend

Zakup białej bluzki lub koszuli zwróci się niejednokrotnie, ponieważ tego rodzaju odzież jest ponadczasowa. Fasony, które są dostępne już teraz, będą na topie także wiosną 2018 roku. Najświeższe pokazy nie pozostawiają złudzeń – białe bluzki i koszule to ważny punkt wiosenno-letnich trendów. W swoich kolekcjach uwzględnili je m.in. Victoria Beckham, Michael Kors oraz Christophe Lemaire.

2017_10_24_biale_bluzki_i_koszule_02Zdjęcia z pokazów pochodzą ze strony vogue.com

Białe bluzki i koszule polskich marek

Polskie marki hołdują ponadczasowym wzorom. Dotyczy to w tej samej mierze sukienek, jak i bluzek czy koszul. Umiłowanie klasyki widać choćby na przykładzie odzieży takich marek jak Duet Woman czy Sobora. Obie marki proponują bardzo eleganckie, a czasami stricte formalne, białe koszule dla kobiet sukcesu. Nieco bardziej oryginalne fasony można znaleźć w ofertach Poeme czy Freeshion. Poeme proponuje dość klasyczną, lekko oversize’ową białą koszulę, a w zasadzie bluzkę – by ją założyć, należy wciągnąć ją przez głowę. Ostatnia z wymienionych marek specjalizuje się w awangardowych projektach, o czym pisaliśmy już << TUTAJ >>.  Jej biała, pudełkowa koszula z klasycznym kołnierzykiem i krótkimi rękawkami świetnie wpisuje się w trendy.

2017_10_24_biale_bluzki_i_koszule_03Klasyczna biała koszula Duet Woman >> Biała bluzka koszulowa Poeme >> Koszula z krótkim rękawem Freeshion >>

Jeszcze nowocześniej

Zwracamy też uwagę na nowoczesne białe bluzki, które są oryginalnymi dekonstrukcjami koszul (np. propozycja marki Rabarbar) lub też, tak jak bluzka Ennywear, skłaniają się ku czystemu minimalizmowi. Tego typu bluzki znakomicie sprawdzą się tak w formalnych, jak i codziennych stylizacjach. Pasują do spodni w kant, ale też do jeansów. Jedną z najbardziej casualowych, a do tego białych bluzek, które można nosić niezależnie od pory roku, jest tunika Freeshion. W gorące dni zagra rolę sukienki, a zimą można założyć ją do woskowanych lub skórzanych spodni i futrzanej kamizelki.

2017_10_24_biale_bluzki_i_koszule_04Biała koszula Rabarbar >> Tunika koszulowa Freeshion >> Biała bluzka ze stójką Ennywear >>

Wszystkie projekty polskich marek przedstawione w tym artykule, a także wiele więcej białych bluzek i koszul można obejrzeć, klikając << TUTAJ >>.

Zostaw komentarz