Biało-granatowa klasyka nie tylko do biura

przez Balladine

Biel i granat to kolory bardzo formalne i chłodne. Gdy występują w parze, czasami tworzą duet biznesowy (godny wysokich korporacyjnych szczebli), a czasami uroczy (jak dawne szkolne fartuszki). Topowi designerzy rzadko sięgają po takie duety. Tym nie mniej, wśród strojów z najnowszych kolekcji znalazły się: granatowy garnitur w białą kratkę i sukienka w grochy Gabrieli Hearst, biało-granatowa suknia i stylizacja Valentino oraz długa sukienka Chanel inspirowana stylem marynarskim.

2018_02_23_bialo_granatowa_klasyka_nie_tylko_do_biura_01Zdjęcia z pokazów pochodzą ze strony vogue.com

Biało-granatowy dresscode

W kolekcjach polskich marek para granat plus biel występuje dość rzadko. Najczęściej w kolekcjach przeznaczonych dla kobiet pracujących w biurach, urzędach itp. Sezon wiosna/lato 2018 również obfituje w stroje zgodne z dresscodem. Granat i biel w odsłonie biznesowej prezentują takie marki jak L’ame de Femme, Click oraz Carmell. Dwie ostatnie postawiły na granatowe garnitury w drobniutki wzór z białych kropeczek. Natomiast w ofercie L’ame de Femme znajduje się elegancki granatowy garnitur oraz biało-granatowa bluzka, która będzie odpowiednia zarówno w przypadku formalnych, jak i casualowych okoliczności.

2018_02_23_bialo_granatowa_klasyka_nie_tylko_do_biura_02Żakiet L’ame de Femme >> Marynarka w kropki Click >> Żakiet w kropki Carmell >>

Granatowe sukienki z dodatkiem bieli

W kolekcjach na sezon wiosna/lato 2018 granat i biel pojawiają się też w bardziej kobiecej odsłonie. A mianowicie pod postacią sukienek. L’ame de Femme w swojej najnowszej kolekcji ma kilka granatowych propozycji, z których najbardziej ujmująca wydaje się granatowa sukienka z białym kołnierzykiem. Konceptem odrobinę przypomina kultowe szkolne fartuszki z lat PRL-u, ale wykonanie, elegancja i klasa tej sukienki są już zupełnie dzisiejsze. Nieco mniej klasyczny fason proponuje Semper. To lekko rozkloszowana sukienka z dekoltem w serek i rozciętymi rękawami związanymi białą wstążką.

2018_02_23_bialo_granatowa_klasyka_nie_tylko_do_biura_03Sukienka z ozdobnymi rękawami Semper >> Sukienka z kołnierzykiem L’ame de Femme >> Sukienka z ozdobnym haftem L’ame de Femme >>

Z granatowo-białymi ubraniami świetnie współgrają dodatki w takich kolorach jak: nude, srebrny, czarny i szary. Trendy wskazują też, że lepiej nie łączyć takich stylizacji z mocnym makijażem. Moc granatu jest już wystarczająca – nie trzeba dodawać mu animuszu czerwoną szminką. 

Zostaw komentarz