Biżuteryjne nowości na sezon wiosna/lato 2016 – NYFW

przez Balladine

Kwiatowe wariacje

Typowych dla secesji nawiązań do świata flory jest w aktualnych kolekcjach wyjątkowo dużo. Mamy zatem zbliżone do stylistyki z początku ubiegłego stulecia naszyjniki z odlanymi w metalu kwiatami i bardziej współczesne modele ozdobione kwiatami z kamieni w nasyconych, neonowych barwach.

bizuteryjne_nowosci_na_sezon_wiosna_lato_2016_new_york_fashion_week_nyfw_koronki_kwiatowe_wariacje

Łańcuch

Prosta, oparta na kilku połączonych ogniwach biżuteria pojawiła się m. in na pokazie Alexandra Wanga. Jest surowa, nieco industrialna, ale i bardzo efektowna. Nie ma też nic wspólnego z uznawanymi za szczyt złego smaku grubymi, złotymi łańcuchami.

bizuteryjne_nowosci_na_sezon_wiosna_lato_2016_new_york_fashion_week_nyfw_alexander_wang_

Wszechobecne koronki

Ażurowa, koronkowa maska od Givenchy to krawiecki majstersztyk, ale nie wydaje nam się abyśmy podobne znaleźli w sklepach. Jeśli na półkach pojawią się jednak koronkowe kolczyki i bransolety będziesz już wiedzieć, co było ich pierwowzorem.

bizuteryjne_nowosci_na_sezon_wiosna_lato_2016_new_york_fashion_week_nyfw_koronki_givenchy

Jak od cyrkla

Wyjątkowo minimalistyczną, skupioną na geometrycznych formach biżuterię mogliśmy oglądać u Prabala Gurunga i Jilla Stuarta. Połączenie niewielkich metalowych pierścieni i krótkich krzywych linii wygląda bardzo szykownie i wyróżnia się na tle znacznie bogatszych w detale propozycji innych projektantów. Inną wersją tego motywu jest połączenie wąskiej obręczy (w przypadku Torego Burcha była to podstawa naszyjnika) i ciężkiego kamienia z ostro szlifowanymi brzegami. Kontrast miękkich i ostrych kątów doskonale prezentuje się na tle równie minimalistycznych ubrań.

bizuteryjne_nowosci_na_sezon_wiosna_lato_2016_new_york_fashion_week_nyfw_prabal_grung_tory_burch_jill_stuart

źródło zdjęć: vogue.co.uk, vogue.com, elle.com

Zostaw komentarz