Migawki z NYFW–zoom na torebki z kolekcji wiosna/lato 2016

przez Balladine

Metalic

Lśniące torby były jednym z wyraźniejszych akcentów na pokazie Phillippa Lim. Projektant zestawiał je najczęściej z różnymi odcieniami błękitu i zieleni, dlatego kolekcja sprawia wrażenie inspirowanej podwodnym światem.

migawki_z_new_york_fashion_week_zoom_na_torebki_z_kolekcji_wiosna_lato_2016_nyfw_Phillip_lim

Drewno

Inkrustowana różnymi rodzajami drewna torebka Lela Rose absolutnie nas zachwyciła. Wygląda na trwałą, solidną i niezmiernie kunsztowną. To dodatek w bardzo dobrym guście, który warto zachować w pamięci.

migawki_z_new_york_fashion_week_zoom_na_torebki_z_kolekcji_wiosna_lato_2016_nyfw_Lela_rose

Fantazyjne kształty

Torebki bardzo często przyjmują formy, które są niemożliwe do uzyskania w przypadku pozostałych elementów kolekcji, ale Jeremy Scott przeszedł w tym roku samego siebie. Najwięcej uwagi przyciągnęły torebki w kształcie kolorowych kwiatów i … starego telewizora.

migawki_z_new_york_fashion_week_zoom_na_torebki_z_kolekcji_wiosna_lato_2016_nyfw_jeremy_scott

Przeźroczystości

Plastikowe, transparentne torby były hitem letnich kolekcji sprzed kilku sezonów. Tory Burch powraca do tego pomysłu, ale tym razem proponuje nam przeźroczyste i znacznie bardziej wysmakowane modele, wykonane nie z plastiku, lecz ze skóry i delikatnie połyskującej siatki. Na pochwałę zasługuje też pięciokątny kształt torby.

migawki_z_new_york_fashion_week_zoom_na_torebki_z_kolekcji_wiosna_lato_2016_nyfw_Tory_Burch

Plecionka

Wiklina i plecionki to nieodłączny element letnich kolekcji. Wspomniany wyżej Tory Burch tworzy z niej fantazyjne wzory, torebki Kate Spade są zaś nią oplecione całkowicie. Co ciekawe efekt końcowy przypomina ul, co poświadczają umieszczone na przedzie metalowe pszczoły i napis „ Oh Honey”.  

migawki_z_new_york_fashion_week_zoom_na_torebki_z_kolekcji_wiosna_lato_2016_nyfw_Tory_Burch_kate_spade_

Frędzle

Jeśli poprzedniego lata zaopatrzyłaś się w torbę z frędzlami nie próbuj jej nikomu oddawać lub wyrzucać. Tego typu torby będą modne cały następny sezon, aby się o tym przekonać wystarczy przyjrzeć się pokazom BCBG i Diane von Furstenberg.

migawki_z_new_york_fashion_week_zoom_na_torebki_z_kolekcji_wiosna_lato_2016_nyfw_diane_von_furstenberg_bcbg

Uchwyty z łańcucha

Szeroki, srebrny łańcuch to element typowy nie tylko dla biżuterii na sezon wiosna/lato 2016. Wykonane z niego uchwyty zdobiły torby u Proenzy Schouler i Alexandra Wanga.

migawki_z_new_york_fashion_week_zoom_na_torebki_z_kolekcji_wiosna_lato_2016_nyfw__alexander_wang_proenza_schoulerźródło zdjęć: vogue.co.uk (Indigital), elle.com

Zostaw komentarz