Jaka jest babcia XXI w?

przez Balladine

modna_babcia_jaka jest_babcia_xxi_w_hrlrna_norowicz_3

Jakość życia współczesnych seniorów wreszcie nabrała barw. To już nie ponura słota, ale prawdziwa złota jesień. Nowa tendencja odcisnęła swój ślad także w branży modowej. W kampaniach znanych polskich marek obok nastoletnich dziewczyn pojawiają się dojrzałe kobiety,  a blogosfera wzbogaciła się o strony prowadzone przez kobiety po 50 – ce. Przedstawiamy wam trzy polki, które udowadniają, że moda nie musi być domeną wyłącznie młodych kobiet.

modna_babcia_jaka jest_babcia_xxi_w_hrlrna_norowicz

Helena Norowicz – aktorka z 60 letnim i modelka z rocznym doświadczeniem

Jej pojawienie się w kampaniach Nenukko i Bohoboco wzbudziło zachwyt krytyków mody. Helena Norowicz- emerytowana aktorka teatru Studio nie cieszyła się taką popularnością nawet wtedy gdy była jeszcze czynna zawodowo. Przyznaje, że propozycję wystąpienia w sesji przyjęła, gdy zmuszono ją do przejścia na emeryturę. Dziś nie może narzekać zarówno na propozycje ze strony producentów filmowych (dołączyła do obsady „Na Wspólnej”), jak i projektantów.

modna_babcia_jaka jest_babcia_xxi_w_hrlrna_norowicz_2

Krystyna Bałakier – autorka bloga balakier-style.pl

Krystyna Balakier prowadzi bloga skierowanego do dojrzałych kobiet. Nie budzi kontrowersji i nie szokuje. Po prostu radzi swoim rówieśniczkom, jak tuszować niedoskonałości sylwetki, dobierać kolory , bo jej zdaniem do mody należy podchodzić „po ludzku”.  Krystyna pracuje też jako indywidualna stylistka, uczestniczy w licznych wydarzeniach związanych z modą  i … spełnia marzenia. Z jej ostatniej relacji dowiadujemy się, że na zaproszenie jednej ze swoich czytelniczek udała się do Nowego Jorku.
Blog Pani Krystyny >>

modna_babcia_jaka jest_babcia_xxi_w_krystyna_balakier

Jaga z bloga fashion50plus.pl

Po wpisaniu w okno wyszukiwarki  fashion50plus.pl ukazuje nam się zdjęcie uśmiechniętej, dojrzałej kobiety w luźnym płaszczu, okularach i awangardowej fryzurze. Zestaw uzupełniają zdobione frędzlami kolczyki i czerwone rękawiczki. Jaga nie boi się uznawanych za młodzieżowe elementów. Na sylwestra wkłada metaliczne spodnie, a podczas wigilijnej kolacji pokazuje się w ogromnych kolczykach w kształcie gwiazd.  Całość wygląda jednak nie infantylnie, lecz nietuzinkowo i modnie. Jej styl jest znacznie odważniejszy od tego, jaki reprezentuje Krystyna Balakier, ale taka właśnie powinna być moda. Każdy może interpretować ją na swój własny sposób.
Blog Pani Jagi >>

modna_babcia_jaka jest_babcia_xxi_w
Znacie jakieś kobiety, które doskonale odnalazłyby się w gronie wspomnianych dziś pań? Jeśli tak koniecznie przyjrzyjcie się naszym propozycjom prezentów dla modnych babć!

modna_babcia_jaka jest_babcia_xxi_w_1. Sweter Vivitt >> 2. Broszki House of April >> 3. Torebki Goshico >> 4. Biżuteria Korale Karola >> 5. Szale Patrizia Aryton >> 6. Galanteria Franco Bellucci >>

_________
źródło zdjęć: vumag.pl (BOHOBOCO) , elle.pl (Nenukko “I’m not then” – kampania z Heleną Norowicz, fot. Przemek Dzienis), Zdjęcie główne: Daphne Selfe i Flo Dron dla &Other Stories

Zostaw komentarz