Buty z wiosennych kolekcji światowych marek

przez Balladine

Spór o rzymianki

Efektowne sandały z krzyżujących się rzemyków nadal będą modne. Projektanci nie są jednak zgodni co to tego, jak paski powinny się układać. U Giambattista Valli tworzą niemal równoległe linie, Balmain stosuje zaś bardzo gęstą sieć połączoną z zabudowanym tyłem. Skoro mówimy już o sandałach warto dodać, że podobnie, jak w ubiegłym sezonie modne będą zwłaszcza te na bardzo grubej podeszwie. Ciągle lansuje je Burberry, Paul Smith i Chanel.

buty_z_wiosennych_kolekcji_swiatowych_marek_

Pantofelki dla kopciuszka

Dolce & Gabbana specjalizuje się w schlebianiu gustom współczesnych księżniczek, dlatego nikogo raczej nie dziwi ich ostatnia propozycja: buty na grubej szpilce wykonane z przeźroczystego tworzywa, ozdobione drobnymi, czarnymi kwiatami. Podobne, transparentne tworzywa wykorzystano też do produkcji butów, jakie można było dostrzec na pokazie Chanel.

buty_z_wiosennych_kolekcji_swiatowych_marek_2

Buty na bogato zdobionym słupku

Słupek cieszy się coraz większą popularnością wśród projektantów. Nie wiadomo, czy była to decyzja podyktowana oczekiwaniami kobiet, czy chęcią popisania się projektanta. My bardziej skłaniamy się do tej drugiej opcji, czego dowodem mogą być bardzo bogato zdobione obcasy na pokazach Miu Miu, Gucci, czy Dolce & Gabbana.

buty_z_wiosennych_kolekcji_swiatowych_marek_3

Modny detal: okrągła klamra

Po paryskim tygodniu mody francuskie Elle ogłosiło klamrę dodatkiem sezonu. Pojawiała się na paskach, torebkach i niemal wszystkich butach z wiosennej kolekcji Diora. Klamry zdobiły też wiele wiosennych modeli od Gucci. Tam miały one jednak formę nie koła, lecz ikonicznych dla tego domu mody liter G.

buty_z_wiosennych_kolekcji_swiatowych_marek_4

Szerokie wiązanie wokół kostki

Wiązania wokół kostek można było zaobserwować niemal u wszystkich liczących się projektantów. Stosuje je Louis Vuitton, Valentino i Miuccia Prada. Raf Simons (Dior) jako jedyny pomyślał jednak o faktycznych potrzebach kobiet. Proponuje bardzo kobiece, wiązane na kostkach modele butów w dwóch wariantach: płaskie i na obcasie w kształcie słupka. Cześć z nich posiada wiązania wykonane z materiału imitującego naturalny odcień skóry, dzięki czemu buty nie skracają sylwetki.

buty_z_wiosennych_kolekcji_swiatowych_marek_5
Oprócz wymienionych tendencji warto zwrócić również uwagę na futrzane „papcie, które z domowych pieleszy na wybiegi wyprowadził Alessandro Michele (Gucci), fantazyjne, płaskie sandały z pokazu Prady (większość modeli zdobią niewielkie, szklane kulki) i baletki ozdobione ażurowym splotem przypominającym sznurowanie. Sami przyznacie, że na takim tle szpilki nude prezentują się dość… blado.

buty_z_wiosennych_kolekcji_swiatowych_marek_6źródło zdjęć: vogue.co.uk

Zostaw komentarz