Bogactwo geometrycznych deseni

przez Balladine

Śledzimy najnowsze trendy

Kolekcje największych domów mody pełne są geometrycznych wzorów. Postawiły na nie tak znane marki, jak: Valentino, Etro czy Temperley London. Trend ten oczywiście widoczny jest także w propozycjach polskich projektantów. Znajdziecie go w ofertach: Bialcon, Duet Woman i Semper.
W tym sezonie modne są wyraziste, regularne desenie: kratki, kropki, pasy oraz zwariowane, symetryczne kompozycje i wzory zwierzęce. Takie printy nosimy na sukienkach, spódnicach, bluzkach i swetrach. W wiosennych stylizacjach bardzo ważne jest, aby geometryczny wzór nie zawładnął całym strojem. Spódnicę w kropki warto zrównoważyć gładką bluzką, a pod rozpinany kardigan z geometrycznym deseniem najlepiej włożyć stonowaną sukienkę.

Inne_002

Kropki i kreski, czyli jak łączyć desenie

Do geometrycznych stylizacji trzeba podchodzić z dużą ostrożnością. Zestawianie ze sobą niewłaściwych printów może skończyć się modową wpadką. Sytuacja wydaje się prosta w przypadku zestawień, w których geometryczne wzory zakładamy razem z ubraniami o gładkiej fakturze. Trudniej jest, gdy chcemy wymieszać desenie. Dlatego warto pamiętać, że najlepiej będą współgrały ze sobą te w podobnym rozmiarze, np. bluzka w drobną kratę ze spódnicą w nieduże romby. Należy natomiast unikać stylizacji, w których kwiatowe printy łączą się z geometrycznymi. Lepiej także nie wybierać zestawów składających się z kilku elementów z tym samym wzorem.

Inne_001

01. Sukienka La Robe >> 02. Bluzka Bialcon >> 03. Sukienka De Facto >> 04. Koszula Duet Woman >> 05. Spodnie De Facto >>

Zostaw komentarz