Carmell – smak sukcesu

przez Balladine

Marka ekskluzywna pod względem designu, a jednocześnie przystępna cenowo, jednym słowem – Carmell. Oferta tej polskiej firmy to raj dla kobiet poszukujących wyrafinowanej, a przy tym nowoczesnej biurowej elegancji. Przyjrzeliśmy się ofercie Carmell dostępnej w sklepie Balladine.com i wybraliśmy z niej sześć projektów, które idealnie opisują charakter tego brandu.

Do pracy w granacie

Carmell smakuje biznesowo, bo jego kolekcje kierowane są przede wszystkim do kobiet sukcesu. Dlatego nie braknie w nich klasycznych kostiumów oraz gładkich sukienek. W tym sezonie w stylizacjach dedykowanych biznesowej socjecie dominuje kolor granatowy. Pod tym względem odzież Carmell świetnie wpisuje się w globalne trendy. Granatowe stroje w kolekcjach wiosna-lato 2017 zaprezentowały m.in. takie tuzy świata mody jak: Giorgio Armani, Jil Sander oraz Salvatore Ferragamo.

2017_02_24_carmell_smak_sukcesu_01zdjęcia z pokazów pochodzą ze strony vogue.com

I wydawać by się mogło, że takie granatowe biznesowe propozycje będą smutne i podobne do siebie nawzajem. Na szczęście tak nie jest. Wystarczy spojrzeć na wybrane przez nas sukienki – pierwsza jest bardzo prosta, wręcz skromna – odrobinę w stylu Kate Middelton. Druga ma kopertowy krój dekoltu, dzięki czemu jest znacznie bardziej kobieca (rekomendujemy ją paniom o dużym biuście). Do zestawienia dołączyliśmy także elegancki żakiet z nowocześnie wykrojonym kołnierzem i ołówkową spódnicę – taki kostium będzie mile widziany nawet w firmie o restrykcyjnych zasadach ubioru.

2017_02_24_carmell_smak_sukcesu_02Dopasowana sukienka – Carmell >> Żakiet na jeden guzik – Carmell >> Spódnica ołówkowa – Carmell >> Sukienka kopertowa – Carmell >>

Na wieczór z połyskiem

Gdy częścią pracy są służbowe kolacje, negocjowanie dużych kontraktów lub reprezentowanie firmy na wszelkiego rodzaju galach, eleganckie sukienki są nieodzownym elementem garderoby. Również w tym temacie marka Carmell proponuje rozwiązania na miarę topowego domu mody. Jej propozycje można z łatwością odnieść do projektów takich sław jak Zuhair Murad, Tadashi Shoji oraz Valentino. Oczywiście stroje Carmell są znacznie bardziej stonowane – tak pod względem designu, jak i ceny.

2017_02_24_carmell_smak_sukcesu_03zdjęcia z pokazów pochodzą ze strony vogue.com

Sukienki, które wybraliśmy można kupić w Balladine.com za mniej niż 350 zł – co przy tak wysokim standardzie jest wręcz zaskakujące. Jedynym aspektem, który można byłoby poddać krytyce, są syntetyczne materiały (w znacznej mierze poliestrowe). Jednak i one bronią się tym, że przy użyciu innych tkanin o podobnej cenie wręcz niemożliwym byłoby uzyskać efekt połysku. Do tego uszyte z nich sukienki trudniej pognieść oraz trwale zabrudzić. Są po prostu praktyczniejsze.

2017_02_24_carmell_smak_sukcesu_04Sukienka w zlote kółeczka – Carmell >> Sukienka w niebieskie ornamenty – Carmell >> Sukienka w połyskujące kółka – Carmell >>

Kolekcję marki Carmell można obejrzeć, klikając << TUTAJ >>. Większość dostępnych modeli ma rozmiary od 36 do 46. Wszystkie szyte są w Polsce – Carmell współpracuje przede wszystkim z lubelskimi szwalniami. Dzięki temu oferuje wysoką jakość, którą widać już na pierwszy rzut oka.

Zostaw komentarz