Couture w stylu gwiazd złotej ery Hollywood, cz.2

przez Balladine

Kolekcja couture jesień 2017 Guo Pei pełna jest hollywoodzkiego splendoru. Nic dziwnego, że kojarzy się z największymi gwiazdami kina. W pierwszej części artykułu (zobacz << TUTAJ >>) pisaliśmy o stylizacjach Marylin Monroe, Audrey Hepburn oraz Avy Gardner. Tym razem przyjrzymy się trzem kolejnym aktorkom wszech czasów.

Delikatnie i nowocześnie jak Grace Kelly

Tytuł „Wyższe sfery” zobowiązuje. Pochodzące z tej hollywoodzkiej produkcji stylizacje Gace Kelly to klasa sama w sobie. Autorką kostiumów do filmu była Helen Rose – zdobywczyni dwóch Oscarów. W kolekcji couture Guo Pei można doszukać się powiązań z dwoma strojami stworzonymi przez nią dla Grace Kelly. Ozdobiona kwiatowym wzorem suknia z romantycznej sceny z Frankiem Sinatrą oraz prosta biała sukienka w stylu greckiej bogini genialnie wyglądają zarówno w wydaniu z lat 50., jak i w wersji z 2017 roku.

2017_07_11_couture_w_stylu_gwiazd_zlotej_ery_hollywood_cz2_01Zdjęcia z pokazu pochodzą ze strony vogue.com

Elizabeth Taylor

Z zielenią Elizabeth Taylor przyjaźniła się zawsze. W zielonej sukni wystąpiła jako Kleopatra i zagrała Catherine Holly w filmie „Nagle, zeszłego lata”. Co więcej, właśnie w zielonej sukience stanęła na ślubnym kobiercu z Eddiem Fisherem (który dosłownie chwilę wcześniej rozwiódł się z Debbie Reynolds). Podejrzewamy, że szmaragdowe projekty Guo Pei też przypadłyby jej do gustu, tym bardziej że eksponują kształtny biust i mocno wyciętą talię, co w szczytowych latach kariery Elizabeth było bardziej niż pożądane.

2017_07_11_couture_w_stylu_gwiazd_zlotej_ery_hollywood_cz2_02Zdjęcia z pokazu pochodzą ze strony vogue.com

Spektakularnie jak Lauren Bacall

Transparentna, lekka koszula z długimi rękawami balonowymi (nazywanymi też biskupimi) oraz obszerna, rozkloszowana spódnica w pasy. Ten strój przeszedł do historii dzięki temu, że miała go na sobie Lauren Bacall – gwiazda pierwszego i mistrzyni drugiego planu. Oglądając sylwetki z pokazu couture Guo Pei nie trudno o skojarzenia z fotografią Bacall z 1955 roku. Chińska designerka wykorzystała elementy stroju Lauren w dwóch różnych projektach – ekstrawaganckiej kreacji z postawionym kołnierzem i spodniami oraz romantycznej syreniej sukni.

2017_07_11_couture_w_stylu_gwiazd_zlotej_ery_hollywood_cz2_03Zdjęcia z pokazu pochodzą ze strony vogue.com

Styl ikon klasycznej kinematografii jest ponadczasowy i niemal na każdej dużej uroczystości – rozdaniu Oscarów czy Złotych Globów – możemy zobaczyć jego nową reinkarnację. Tę modową nostalgię rozumiemy doskonale. Z jej pomocą Guo Pei przywróciła couture pełnię splendoru.

Zostaw komentarz