Couture w stylu gwiazd złotej ery Hollywood, cz.1

przez Balladine

Projekty Guo Pei zawsze robią wrażenie, o tych na sezon wiosna-lato 2017 pisaliśmy << TUTAJ >>. Teraz przyszedł czas na przyjrzenie się jesiennemu couture. Nowa kolekcja została zaprezentowana 2 lipca w Paryżu. Tym razem zaproszeni na pokaz goście mogli obejrzeć sylwetki godne gwiazd kina. Modelki ubrane w efektowne wieczorowe kreacje opływały blaskiem i seksapilem. – To hołd złożony erze haute couture, czasom gdy życie było piękniejsze i sukienki były piękniejsze – powiedziała Guo Pei w wywiadzie dla „Vogue”.

Jak złota Marylin Monroe

Marylin Monroe to ikona złotych lat Hollywood. Kilka jej filmowych stylizacji weszło do historii mody, wśród nich biała sukienka ze „Słomianego wdowca” oraz różowa i złota kreacja z filmu „Mężczyźni wolą blondynki”. Ta ostatnia mogła być inspiracją dla szlachetnie błyszczących sukni Guo Pei, których syreni krój jest wprost stworzony na czerwony dywan. W każdej z nich można bez trudu wyobrazić sobie choćby posągowo piękną Charlize Theron.

2017_07_10_couture_w_stylu_gwiazd_zlotej_ery_hollywood_cz1_01Zdjęcia z pokazu pochodzą ze strony vogue.com

Królewska czerwień Audrey Hepburn

Audrey Hepburn w świecie mody znana jest przede wszystkim jako propagatorka małych czarnych. Jednak jedną z jej najefektowniejszych kreacji można zobaczyć w filmie „Zabawna buzia”, w którym wystąpiła u boku Freda Astaire’a. Idąc śladem Givenchy z lat 50. Guo Pei proponuje równie krwistą czerwień i równie kobiece fasony – syrenę i księżniczkę. Obie zostały urozmaicone bardzo modnymi elementami. Mowa o falbanach i frędzelkach.

2017_07_10_couture_w_stylu_gwiazd_zlotej_ery_hollywood_cz1_02Zdjęcia z pokazu pochodzą ze strony vogue.com

Anioł w stylu Avy Gardner

Powiedzieć o Avie Gardner, że była aniołem, to powiedzieć półprawdę, ponieważ bliżej jej było do anioła upadłego. Słynęła z niewyparzonego języka, romansów i słabości do alkoholu. Jej typ urody to zima, której chłód podkreślała błękitnymi sukienkami. Na zdjęciu prezentujemy kadr z filmu „Pandora i Latający Holender” z 1951 roku. Ava ubrana jest w rozkloszowaną sukienkę midi, która pięknie eksponuje jej zgrabne ramiona. Podobną można bez trudu znaleźć w kolekcji Guo Pei.

2017_07_10_couture_w_stylu_gwiazd_zlotej_ery_hollywood_cz1_03Zdjęcia z pokazu pochodzą ze strony vogue.com

Już jutro druga część artykułu Couture w stylu gwiazd złotej ery Hollywood, a w niej kolejne znakomite aktorki, których stylizacje znajdują swoje odbicie w najnowszej kolekcji couture chińskiej kreatorki mody Guo Pei.

Zostaw komentarz