Czarujące sukienki kopertowe

przez Balladine

Fason, który pokochały kobiety

Trudno uwierzyć, że historia sukienek kopertowych rozpoczęła się dopiero w latach 70. XX w. To właśnie wtedy w Ameryce, inspirowana modą Dalekiego Wschodu, zaprojektowała je Diane von Fürstenberg.
Sukienki kopertowe mimo upływu lat cieszą się niezmienną popularnością. Są bardzo szykowne i uniwersalne. Stylizacje z nimi w roli głównej można spotkać na ściankach, na czerwonym dywanie, a nawet w królewskim pałacu. Wystarczy wspomnieć, ze noszą je księżna Kate, Michelle Obama, Sarah Jessica Parker czy Kim Kardashian.

Sukienki_00101. Sukienka La Robe >> 02. Sukienka GaPa Fashion >> 03. Sukienka Depare >> 04. Sukienka Bialcon >> 05. Sukienka La Robe >>

Sukienki z potencjałem

Dlaczego sukienki kopertowe są tak popularne? Ich sekretem jest niepowtarzalny fason. Jako jedne z niewielu kreacji, dzięki temu, że składają się z jednego związanego kawałka materiału, pozwalają na samodzielne dopasowanie ich do rodzaju sylwetki. Związane ciaśniej podkreślą kobiecą linię ciała, rozluźnione ­– ukryją brzuszek i mankamenty urody, a głęboki kopertowy dekolt wyeksponuje biust i wyszczupli ramiona.

Dobierz stylowe dodatki

Sukienki kopertowe podkreślają damski wdzięk i delikatność. Dlatego dobrze prezentują się z kobiecymi dodatkami – wysokimi szpilkami lub balerinami, torebką i biżuterią. Stylizacje, w których występują sukienki kopertowe, są dość eleganckie, dlatego lepiej nie uzupełniać ich sportowym obuwiem.

 

Zostaw komentarz