Dialog tradycji z nowoczesnością – biżuteria KOD

przez Balladine

Bizuteria_KOD_301. Naszyjnik KOD >> 02. Bransoletka KOD >> 03. Naszyjnik KOD >> 04. Bransoletka KOD >> 05. Naszyjnik KOD >

Rękodzieło w cenie

Bransoletki i naszyjniki firmy KOD są dopracowane w każdym szczególe. Aż trudno uwierzyć, że wszystkie elementy łączone są ręcznie. Krystyna Odolińska, projektantka reprezentująca markę twierdzi, że firma nigdy nie zrezygnuje z tej metody produkcji. Chcąc zapewnić klientce unikatowy produkt nie można się zdawać na pracę maszyn. Biżuteria marki KOD składa się z ciasno splecionych metalowych kółek. Wygląda solidnie, klasycznie i wyróżnia się na tle tej dostępnej w salonach jubilerskich.

Bizuteria_KOD

Oryginalny splot zamiast srebra

Bardzo ważnym elementem w strategii marki KOD jest także zastępowanie szlachetnych materiałów niespotykanym designem. Okazuje się bowiem, że pomysł i projekt często są równie cenne jak złoto. Styl projektantki jest bardzo prosty i minimalistyczny. W wywiadach sama przyznaje, że kwiatki i motylki zupełnie nie wpasowują się w jej gust. Tworzy więc klasyczne kolie, naszyjniki i bransoletki utrzymane w stonowanej kolorystyce. Praktyka pokazuje, że biżuteria jej autorstwa potrafi bardzo łatwo zmieniać charakter. Pasuje do zwykłych dżinsów i bluzek, ale jest też w stanie nadać klasy eleganckiej sukience. Najbardziej rozpoznawalnym projektem marki jest naszyjnik – supeł. Możecie go zobaczyć na naszych stylizacjach wielokrotnie. Jeśli wolicie mniejszą biżuterię koniecznie przyjrzyjcie się także bransoletkom.

Bizuteria_KOD_2

Zostaw komentarz