Dior – haute couture jesień zima 2015/16

przez Balladine

haute_couture_Dior_jesien_zima_2015_2016_4

Niekonwencjonalne połączenia

Na centralnym panelu wspomnianego obrazu roi się od karykaturalnych potworów, które są alegoriami grzechów i pokus czyhającymi na ludzkość. Podobnych hybryd nie brakuje w ostatniej kolekcji Diora. Wielką uwagę wzbudziły zwłaszcza nietypowe płaszcze. Simons łamie w ich przypadku typowe dla mody zasady symetrii, przyszywając do minimalistycznych płaszczy pojedyncze futrzane rękawy.

haute_couture_Dior_jesien_zima_2015_2016
Znakiem rozpoznawczym kolekcji stały się także duże narzutki oversize, łączone z lekkimi sukienkami i futrzanymi szalami. Niektóre modele wyglądają niczym te, które znamy z baśni i filmów kostiumowych. Wielu specjalistów z branży modowej prognozuje, że jesienią bardzo modne będą futrzane kołnierze. Płaszcze i futrzane etole od Diora są na to doskonałym dowodem.

haute_couture_Dior_jesien_zima_2015_2016_2

Kwintesencja stylu Diora

Nie wszystkie projekty są aż tak awangardowe. W skład kolekcji wchodzi także wiele klasycznych, eleganckich sukni podkreślających w typowy dla marki sposób kształty kobiecej sylwetki. Mimo tego, że mamy do czynienia z kolekcją jesienno-zimową króluje biel. Kilka projektów zdobi delikatna srebrna siatka. Pojawiają się też drobne wzory i koronki. Tym razem w kolekcji nie ma raczej nasyconych barw. Oprócz bieli Simos postawił na zgaszoną zieleń, pastele, czasami na wybiegu można było dostrzec także różne odcienie różu i fioletu.

haute_couture_Dior_jesien_zima_2015_2016_3źródło zdjęć: dior.com

Zostaw komentarz