Dlaczego warto nosić żółte sukienki?

przez Balladine

W ogłoszonym przez instytut Pantone zestawieniu kolorów na jesień-zimę 2016 kolor żółty, a dokładnie Spicy Mustard to jeden z 10 najmocniejszych trendów. Natomiast nieco jaśniejszy pierwiosnkowy odcień żółtego będzie modny w sezonie wiosennym. Żółty od razu przywodzi na myśl ciepłe, wakacyjne miesiące, słoneczne dni… Jest idealnym poprawiaczem humoru, zwłaszcza gdy za oknem szaro, buro, zimno lub deszczowo.

Żółty wyróżnia

Jesienią i zimą na ulicach, w biurach i właściwie w każdej przestrzeni królują ciemne, stonowane barwy, a wyłapanie jakiegoś barwnego akcentu graniczy z cudem. Lubisz się wyróżniać? Ubierz się do pracy w żółtą sukienkę. Nie tylko sprawi, że zauważą Cię wszyscy współpracownicy, ale także pokaże, że śledzisz obowiązujące trendy i podkreśli Twoją kobiecość. Taki outfit będzie miał jeszcze jedną zaletę – żółty fantastycznie wpływa na wygląd cery, a na dodatek – optycznie odmładza, ponieważ rozświetla twarz. Potrzebujesz dodatkowych argumentów, żeby sprawić sobie sukienkę w kolorze słońca?

2017_02_17_dlaczego_warto_nosic_zolte_sukienki_031. Sukienka Vivitt >> 2. Sukienka Studio Mody PDB >> 3. Sukienka SU >> 4. Sukienka Poza >>

Łączenie kolorów

Żółty ma jeszcze jedną zaletę – świetnie sprawdza się zarówno w stonowanych, delikatnych połączeniach z szarościami, brązami i czernią, jak i w zestawieniach barwnych i intensywnych. Wzorem znanej blogerki Macademian Girl możesz postawić na energetyczny mariaż intensywnej żółci z pastelowym fioletem. Równie dobrze będzie wyglądało połączenie np. z botkami w kolorze morskim. Pamiętaj, że w przypadku żółtych sukienek, te sam model możesz założyć zarówno do biura z żakietem, a następnie, dodając jedynie pasek czy sweterek w szalonym odcieniu wybrać się na spotkanie z przyjaciółmi.

2017_02_17_dlaczego_warto_nosic_zolte_sukienki_01

Barwa na topie

Co ważne, żółta sukienka sprawdzi się także w bardziej uroczystych okolicznościach. Na tegorocznym rozdaniu Złotych Globów 2017 nie brakowało słońca w różnych wydaniach. Reese Whiterspoon oczarowała prasę i znawców prostotą fasonu i wiosennym odcieniem. Ale nie tylko ona – więcej o żółtych kreacjach z gali Złotych Globów, przeczytasz, klikając << TUTAJ >>. Barwa słońca króluje także na wybiegach, zachwycając przede wszystkim swoją lekkością. To zasługa modnych tiulów, szyfonów i innych prześwitujących materiałów. W kolekcjach wiosna-lato ready-to-wear pojawiła się w kilku propozycjach marki Rochas oraz wielokrotnie na pokazie Emilio Pucciego.

2017_02_17_dlaczego_warto_nosic_zolte_sukienki_02
Kolor żółty szturmem zdobywa czerwone dywany na całym świecie, a dzięki temu coraz częściej zobaczyć go można także na ulicach. Nie wahaj się zbyt długo. Podaruj sobie odrobinę lata w zimowe i wiosenne dni. Zachęcamy, by dać szansę żółtym sukienkom.

Zostaw komentarz