Doskonałe ubrania na sezon jesień-zima 2015/16

przez Balladine

doskonale_ubrania_i_swietne_stylizacje_na_sezon_jesien_zima_2015_2016_2Chanel Jezień-Zima 2015/16

W związku z tym, że najważniejsze sezonowe pokazy i branżowe wydarzenia mamy już dawno za sobą możemy śmiało przejść do ich podsumowań. Najważniejsze tendencje można opisać w trzech słowach: klasyka, modern vintage i kolory, ale stonowane. Zdecydowana większość projektantów wzorem Karla Lagerfelda odnosi się do mody minionych epok. Mamy zatem koszule z fontaziem , rozkloszowane spódnice i klasyczne sukienki przypominające te z lat 60-tych. W okryciach wierzchnich prym wiedzie futro, co mając w pamięci ostatni pokaz Louis Vuitton nie jest zbyt wielkim zaskoczeniem. Tak propozycje polskich projektantów wyglądają w wielkim skrócie. Mogłoby się wydawać, że nie wiele dzieli je od tego co proponują nam zagraniczne marki, ale bliższa analiza wykaże, że kreatywność naszych rodzimych twórców doprowadziła do powstania wielu intrygujących projektów. Przejdźmy zatem do zestawienia najgorętszych, polskich trendów tego sezonu.

doskonale_ubrania_i_swietne_stylizacje_na_sezon_jesien_zima_2015_2016_3Louis Vuitton Jezień-Zima 2015/16

Zgaszone kolory

To dość typowe dla jesiennych kolekcji, że składające się na nie materiały podobnie jak otaczająca natura są bogate kolorystycznie, ale nie tak intensywne, co te dominujące wiosną. Zamiast limonki mamy więc zieleń butelkową, jasnego różu – bordo, kanarkowej żółcieni jej miodowy odcień. Te ostanie ściśle łączą się z modą na zamsz, który w zdecydowanej większości przypadków przyjmuje właśnie ciepłe, karmelowe odcienie.

Delikatny deseń

Wzornictwo to bardzo indywidualna cecha każdej marki, ale w tym sezonie dominują dość drobne, delikatne motywy. Repertuar stosowanych figur jest dość zróżnicowany, ale łączy je niewielka skala. Jako przykład wystarczy przytoczyć dość zbliżone w kroju sukienki we wzory od Tovy i Sobory.

doskonale_ubrania_i_swietne_stylizacje_na_sezon_jesien_zima_2015_20161. Sukienka Tova >> 2. Sukienka La Robe >> 3. Sukienka Sobora >> 4. Bluzka Tova >>

Rozkloszowane spódnice

Trend na spódnice w kształcie litery A nie słabnie od kilku sezonów. Kobiety pokochały je za wyjątkowo dużą dawkę kobiecości i krój, który wraz z obcasami potrafi wyszczuplić nogi. Nic zatem dziwnego, że projektanci ciągle umieszczają je w swoich kolekcjach. Wśród wielu kloszowych modeli spódnic naszą uwagę zwróciła ta ozdobiona subtelnym, ludowym akcentem w postaci wąskiej taśmy w róże. Znajdziecie ją w ofercie marki Rabarbar.

doskonale_ubrania_i_swietne_stylizacje_na_sezon_jesien_zima_2015_2016_41. Spódnica Rabarbar >> 2. Spódnica Click >> 3. Spódnica Tova >> 4. Spódnica Bialcon >>

Lata 60-te

Klasyczne, proste sukienki w kształcie tuby to model, który warto mieć w szafie niezależnie od dominujących trendów, ale te tegoroczne stwarzają bardzo sprzyjające okoliczności, aby zaopatrzyć się w sukienkę o takim kształcie. W jesiennej kolekcji marki Semper prostym krojom towarzyszy kojarzona również z tą epoką tweedowa tkanina.

doskonale_ubrania_i_swietne_stylizacje_na_sezon_jesien_zima_2015_2016_51. Sukienka Semper >> 2. Sukienka Chiara >> 3. Sukienka Potis & Verso >> 4. Sukienka Ankar >>

Futrzane płaszcze i dodatki

Futro to obowiązkowy element każdej elegantki. Mogłoby się wydawać, że tym stwierdzeniem narażamy się na krytykę ze strony miłośników zwierząt. W praktyce okazuje się jednak, że futra marek takich jak Patrizia Aryton, Vito Vergelis i TOK Collection wykonane są ze strzyżonej wełny ( w przypadku Patrizii Aryton z dodatkiem suri aplaki).

źródło zdjęć: vogue.co.uk

Zostaw komentarz