FashionPhilosophy Fashion Week Poland 2015

przez Balladine

Cztery dni, kilkadziesiąt pokazów i kilkanaście tysięcy gości – FashionPhilosophy Fashion Week Poland to prawdziwe święto mody. W harmonogramie tego wydarzenia znalazło się miejsce zarówno dla uznanych projektantów (pokazy z budzącego największe zainteresowanie cyklu Designer Avenue), artystów docenionych przez Radę Programową i Organizatorów FPFWP, prezentujących swoje prace w STUDIO, jak i twórców mody alternatywnej – Off out of schedule.

Designer Avenue

Designer Avenue to elektryzujące wydarzenie dla wszystkich fanów mody. Podczas czterodniowych pokazów swoje najnowsze kolekcje prezentują czołowi polscy projektanci, którzy tym samym dyktują trendy. Co będziemy nosić zimą? Z pewnością nie będzie nudno.
W kolekcji Bereniki Czarnoty znalazły się kolorowe oversizowe swetry, szerokie szale i zwiewne spódnice. Nie zabrakło także ciekawych printów. Projekty Katarzyny Łęckiej przyciągały uwagę artystycznymi grafikami stworzonymi na podstawie obrazów Andrzeja Filipowicza. Jakub Bartnik natomiast postawił na zwierzęce desenie zestawione ze skórą i metalem.
Dużym zainteresowaniem cieszyła się także nową kolekcja Łukasza Jemioła, w której projektant zaproponował wygodne stroje, inspirowane stylem militarnym. Swoją premierę na FPFWP miała także nowa marka Ewy Minge, Femestage, łącząca nowoczesność z klasyką.

Fashion_Week_Poland_2015Od lewej: Berenika Czarnota | Katarzyna Łęcka | Łukasz Jemioł | Ewa Minge

STUDIO

Wśród kreacji docenionych przez organizatorów FPFWP dominowały nawiązania do stylu retro – Wojtek Hartyk w swoim pokazie postawił na prostotę i klasykę nawiązującą do lat 80., zaś Adrian Who cofnął się jeszcze dalej w czasie, na nowo interpretując modę z początków drugiej połowy XX w. Na pokazach nie zabrakło także nowoczesnych akcentów – metaliczne skóry, wodoodporne materiały i sztuczne futra zdominowały inspirowany początkami powstawania pisma pokaz Milidiami.
Swój akcent odcisnęły również rewolucyjne propozycje – w swojej kolekcji Piotr Drzał, przecząc stereotypom, zaprezentował męskie stylizacje, w których znalazły się leginsy i spódniczki.

Fashion_Week_Poland_2015_2Od lewej: Wojtek Hartyk | Adrian Who | Milidiami | Piotr Drzał

Off out of schedule

Przegląd trendów mody alternatywnej miał miejsce w czwartek. Awangardowe projekty zaprezentowali: Waleria Tokarzewska-Karaszewicz, Romana, KOPI, Odio i Jakub Pieczarkowski. Artyści na nowo interpretowali trendy, tworząc niecodzienne stylizacje, które być może już za kilka lat staną się modowym kanonem. Projektanci postawili na proste i praktyczne fasony, zdobione nietuzinkowymi dodatkami, wszywkami i printami. To trzeba zobaczyć!

Fashion_Week_Poland_2015_3Od lewej: Waleria Tokarzewska-Karaszewicz | Romana | KOPI | Odio i Jakub Pieczarkowski

Złote Flamingi

Złote Flamingi to statuetki, którymi po raz pierwszy w historii FPFWP zostały nagrodzone osoby, które mają wybitne osiągnięcia w świecie mody. Drogocenne ptaki trafiły w ręce znanego polsko-niemieckiego projektanta Dawida Tomaszewskiego oraz Piotra Dzięcioła producenta, nagrodzonego Oscarem, filmu „Ida”.

Fashion_Week_Poland_2015_4| Dawid Tomaszewski |

Źródło zdjęć: http://www.elle.pl/tag/fashion-week-poland/artykuly

Zostaw komentarz