Gala Oscarowa 2016 – kreacje z czerwonego dywanu

przez Balladine

Zgodnie z przewidywaniami nagrodę w kategorii „najlepszy aktor pierwszoplanowy” odebrał Leonardo DiCaprio. Obraz „Zjawa”, w którym aktor zagrał główną rolę został również wyróżniony za fenomenalne zdjęcia i reżyserię (to już druga statuetka Alejadro Gonzaleza). Najlepszą aktorką pierwszoplanową została wybrana Brie Larson. Film „Pokój” z jej udziałem właśnie wszedł do polskich kin. Wyróżnienie aktorki to jeszcze jeden z powodów, dla których warto się na niego wybrać.

gala_oscarowa_2016_kreacje_z_czerwonego_dywanu_3
Oscary to nie tylko święto filmu, ale i mody. Przygotowania do stworzenia niezapomnianej stylizacji zaczynają się wraz z początkiem nowego roku.

„Między styczniem, a marcem praktycznie nie sypiam” mówi Rachel Zoe – jedna z czołowych stylistek Hollywood.

Kto zachwycił tym razem? Czy któryś z tegorocznych zestawów zasługuje na to, by znaleźć się na liście najlepszych oscarowych stylizacji? Zapoznajcie się z kreacjami, które przyciągnęły naszą uwagę i dajcie znać, czy zgadzacie się z naszym wyborem.

gala_oscarowa_2016_kreacje_z_czerwonego_dywanu_2

Charlotte Rampling, Naomi Watts i Cate Blanchett w kreacjach od Armaniego

Przy okazji relacji z tygodnia mody haute couture w Paryżu wspomnieliśmy, że sukienki z kolekcji Armani Prive z pewnością zagoszczą na czerwonym dywanie. Nie pomyliliśmy się. Na kreacje od Armaniego zdecydowały się aż trzy aktorki. Charlotte Rampling postawiła na sukienkę godną dojrzałej damy. Dzięki prostej, wyszywanej cekinami sukni blisko 70-letnia aktorka prezentowała się elegancko, stosownie i z klasą. Podobnie było w przypadku Naomi Watts. Połyskujące cekiny i nasycona fioletowo-niebieska kolorystyka to świetny wybór na czerwony dywan. Nie błyskotki, a kwiaty przyniosły jednak Armaniemu sławę. Niemal wszyscy czołowi redaktorzy mody w czołówce najlepszych, wczorajszych stylizacji umieszczają Cate Blanchett i jej zjawiskową suknię w kolorze pistacjowej zieleni.

gala_oscarowa_2016_kreacje_z_czerwonego_dywanu

Odważne dekolty i przeźroczystości

Kreacje Olivii Wilde i Charlize Theron to najodważniejsze stylizacje wczorajszego wieczoru. Pierwsza z aktorek zdecydowała się na białą sukienkę ze zmysłowej kolekcji Valentino, o której również pisaliśmy w artykule o tygodniu mody Haute Couture. Charlize Theron postawiła natomiast na zawsze mile widzianą podczas oscarowej gali czerwień. Jej sukienka to efekt pracy nowego zespołu projektanckiego Diora. Z oferty tego samego Domu Mody skorzystała Jennifer Lawrence, która zachwycała w czarnej, koronkowej kreacji.

gala_oscarowa_2016_kreacje_z_czerwonego_dywanu_4

Coś tu nie gra…

Fotografia Kate Winslet i Leonardo DiCaprio wykonana tuż po otrzymaniu przez aktora wyczekiwanego Oscara to jedno z najbardziej rozpoznawalnych ujęć z gali. Sama kreacja aktorki (Ralph Lauren) raczej nie zachwyca. Połyskujący materiał bardzo źle prezentował się w świetle reflektorów, przez co sylwetka Kate wydawała się być pełniejsza niż w rzeczywistości. Entuzjazmu nie wzbudziła również Lily Cole w sukience od Vivienne Westwood. Srebrny, metaliczny połysk, liczne drapowania, złote sandały – wszystkie te elementy nie powinny być połączone w ramach jednej stylizacji.

gala_oscarowa_2016_kreacje_z_czerwonego_dywanu_5
Czy jesteście zadowoleni z tegorocznych wyborów Akademii Filmowej? Która ze stylizacji najbardziej przypadła Wam do gustu?

źródła zdjęć: vogue.co.uk, independent.co.uk (Getty)

Zostaw komentarz