Galanteria skórzana Franco Bellucci

przez Balladine

Firma Franco Bellucci to jedna z najstarszych manufaktur galanterii skórzanej. Tradycje tego polskiego przedsiębiorstwa sięgają lat 70 i wiążą się z Elblągiem, czyli rodzinnym miastem założyciela firmy. Tadeusz Morawski zawodu wyuczył się w Elbląskiej Spółdzielni Pracy i Przemysłu Skórzanego – Plastyk. W 1973 roku w Kwidzynie, Pan Morawski wraz ze swoją żoną wspólnie otworzyli pierwszy zakład produkcyjny. Na samym początku funkcjonowania przedsiębiorstwa oprócz właściciela pracowało pięć osób. W okresie komunizmu prywatnym firmom nie było łatwo.  Pomimo przeciwności, jakie napotykali Państwo Morawscy po kliku latach działalności i uzyskaniu niezbędnych pozwoleń zakład został przeniesiony do Elbląga, gdzie działa po dziś dzień. 

galanteria_skorzana_franco_bellucci

W czasach, gdy rodzinna manufaktura zaczynała funkcjonować jednym z problemów był brak ogólnodostępnego surowca. Garbarnie należały do Państwa, które konsekwentnie pilnowało ilości wydawanej skóry przedsiębiorcom. Pierwsze wyroby galanteryjne Tadeusza Morawskiego szyte były z odpadów skórzanych. Jakość ich wykonania i dbałość o szczegóły była nienaganna, jak na prawdziwego rzemieślnika z pasją przystało. Dzięki widocznemu zaangażowaniu w pracę firma od samych początków zyskała przychylność klientów.
Wraz z poprawą warunków na rynku, do firmy dołączył syn założycieli, Dariusz Morawski. Dzięki niemu przed przedsiębiorstwem otworzyły się nowe możliwości. Zostały usprawnione procesy technologiczne i system zarządzania. Kilka lat temu manufaktura zmieniła nazwę na Franco Bellucci. To umożliwiło przedsiębiorstwu skuteczną ekspansje na rynki zagraniczne.

galanteria_skorzana_franco_bellucci_2

Firma zatrudnia najlepszych pracowników, dla których tworzenie oryginalnych skórzanych wyrobów jest pasją. Linie Franco Bellucci to krótkie i oryginalne kolekcje w większości wykonywane ręcznie. Mimo iż firma posiada wyspecjalizowane maszyny właściciel manufaktury podkreśla, że stawia nacisk na jakość wykonania i indywidualne podejście do każdego projektu.
Na 40-ste urodziny firma zaprosiła do współpracy znanego stylistę Tomasza Jacykowa. Zgodnie z obowiązującymi trendami zaprojektował on limitowaną kolekcję toreb. Do sprzedaży trafiło 36 modeli w różnych rozmiarach, kolorach i stylach, a każdy wzór został uszyty w liczbie 125 egzemplarzy. Kolekcja okazała się być wielkim sukcesem zarówno twórcy jak i marki. Pozostało jedynie oczekiwać na kolejną kooperacje Franco Bellucci ze znanym artystą ze świata mody.

galanteria_skorzana_franco_bellucci_3Torebki Franco Bellucci >>

1 komentarz

Lidia 9 października 2017 - 12:28

Przepiękne projekty, widac że bardzo solidnie i sumiennnie wykonane. Chyba dodaję je do listy zakupwej jeszcze na ten rok ;)

Reply

Zostaw komentarz