Dzień Matki: zaskocz swoją Mamę z okazji jej święta

przez Balladine

Dzień Matki to fantastyczna okazja, żeby podziękować naszym mamom za wszystko, co dla nas robią i pokazać jak bardzo są dla nas ważne. Oczywiście takie święto nie może obejść się bez prezentów. Kwiaty to zawsze dobry pomysł, ale może zamiast kolejnej ramki czy książki warto podarować mamie coś, czego z pewnością na co dzień jej brakuje – czas spędzony z Tobą. Wybierzcie się razem do kina, na kawę czy na zakupy. Możecie wystylizować siebie nawzajem albo kupić sobie dokładnie takie same ubrania. Możliwości jest właściwie nieskończenie wiele, a taki babski dzień pozostanie w Waszej pamięci na długo!

W Internecie od dłuższego czasu pojawiają się zdjęcia tak zwanych matching outfits, czyli pasujących do siebie strojów par albo młodych mam i ich pociech. Nic jednak nie stoi na przeszkodzie, żeby tę modę przenieść do relacji dorosłej matki i córki. Taka zabawa trendami to świetny pomysł, który dodatkowo pozwoli Wam na spędzenie w swoim towarzystwie więcej czasu.

dzien_matki_zaskocz_swoja_mame_z_okazji_jej_swieta_2Broszki House of April >>

Delikatne akcenty

Jeśli nie macie odwagi, czy też nie potraficie dobrać identycznej stylizacji, w której obie będziecie wyglądały tak samo dobrze (a przy okazji świetnie się czuły), to może warto zastanowić się nad dodatkami, które w nienachalny sposób będą do siebie nawiązywać. Delikatna bransoletka z koralików, naszyjnik z kamieniami, czy ten sam model torebki z pewnością idealnie spełnią to zadanie, a wam będzie przypominał o wspólnych chwilach.

dzien_matki_zaskocz_swoja_mame_z_okazji_jej_swieta_3aŻakiet De Facto >> Żakiet Potis & Verso >>

Wspólna garderoba

Nie jest tajemnicą, że dodatki mogą kompletnie odmienić strój. Dzięki temu mając w szafie zaledwie kilka klasycznych rzeczy możemy stworzyć miliony kombinacji, ale ta zasada sprawdzi się również wtedy, kiedy chcemy pożyczyć od kogoś dany element garderoby. Współczesna moda nie stawia też właściwie żadnych ograniczeń wiekowych, dlatego też, wykorzystując wszystkie te zasady, nic nie stoi na przeszkodzie, żeby matki i córki korzystały wzajemnie z zasobów swoich szaf. Żakiet z garsonki mamy idealnie sprawdzi się na wieczorne spotkanie z koleżankami, w połączeniu z dżinsami i koszulką będzie ciekawą alternatywą dla standardowego kardigana. Podobnie kwiecisty, kolorowy żakiet córki z pewnością ożywi sukienkę mamy w stonowanym kolorze.

dzien_matki_zaskocz_swoja_mame_z_okazji_jej_swietafot: vogue.co.uk (InDigital)

Identyczne stylizacje

Trudność przy tego rodzaju stylizacjach polega głównie na tym, że ze względu na różnicę wieku czy noszonego rozmiaru ilość ubrań, które będą pasować Wam obu jest nieco ograniczona. Przez ten fakt, być może, poszukiwania nieco się wydłużą, ale zapewniamy, że warto podjąć trud! Klasyczna sukienka, dobrze skrojone spodnie czy spódnica to coś, co powinno znaleźć się w każdej szafie, a bliźniacze stroje z pewnością spodobają się wszystkim, którzy Was razem w nich zobaczą.
Takie wspólne zakupy i czas, który poświęcisz mamie to świetna okazja, żeby podkreślić, jak bardzo jest dla Ciebie ważna. Na co dzień, w gąszczu obowiązków w pracy i domu pewnie nie masz zbyt wiele chwil, które możesz z nią spędzić, a Dzień Matki to właśnie moment, który powinien należeć tylko do Was. Wyłącz telefon, oderwij się od swojej codzienności i cieszcie się wspólnymi chwilami!

Zostaw komentarz