Geometria w modzie – trapezowe spódnice

przez Balladine

Trapezowa spódnica – dla kogo?

Trapezowa spódnica to model o kroju rozszerzającym się ku dołowi – wąska, dopasowana w talii i szeroka na dole. Taki fason wydaje się być i jest uniwersalny. Dobrze wyglądają w nim panie o każdym typie sylwetki. Wystarczy dobrać odpowiednią długość oraz szerokość dołu. Trapezowa spódnica może być węższa i delikatnie rozszerzająca się albo szeroka i mocno rozkloszowana. Trapezowe modele występują w każdej długości. Najlepiej wyglądają te do kolan lub mini. Te drugie, oczywiście, dla odważnych i chcących pokazać zgrabne nogi.

Spodnice_00101. Spódnica Ankar >> 02. Spódnica Bialcon >> 03. Spódnica Bialcon >> 04. Spódnica Rabarbar >> 05. Spódnica De Facto >>

Co do trapezowej spódnicy?

Geometryczna forma spódnicy wymaga odpowiedniej góry. Szerokie bluzki i fasony oversize nie są wskazane. W połączeniu z trapezową spódnicą znacznie lepiej sprawdzą się dopasowane bluzki oraz koszule. Warto wybrać takie, które nie odciągną uwagi od niezwykłego fasonu spódnicy. Oczywiście muszą współgrać z nią kolorystycznie. Jeśli Twój wybór padł na spódnicę w stonowanych kolorach – taka też powinna być góra, którą warto urozmaicić ciekawym naszyjnikiem. Decydując się na trapezowe spódnice w intensywnych barwach, warto dobrać do nich bluzki w neutralnych kolorach, które nie będą odwracać uwagi od pięknej spódnicy. Oczywiście do spódnic najlepiej pasują buty na obcasie, które podkreślają nogi oraz optycznie wysmuklają sylwetkę.

Spodnice_00201. Bluzka Click >> 02. Naszyjnik KOD >> 03. Spódnica Click >> 04. Kufer Goshico >>

Jak kupić idealną?

Trapezowa spódnica to model, który należy odpowiednio dobrać. Dla pań o węższych biodrach polecane są spódnice mocno rozkloszowane. Takie, które wyglądają, jak uszyte z całego koła. Znaleźć je można w ofercie firmy Bialcon, De Facto oraz Rabarbar. Jeśli chcesz podkreślić swoją zgrabną, kobiecą sylwetkę – wybierz spódnicę delikatnie rozszerzaną. Eleganckie modele takich kreacji oferuje m.in. Click i Ankar. Jak się okazuje geometria sprawdza się nie tylko w matematyce.

Zostaw komentarz