Graj w zielone!

przez Balladine

Zielony pojawił się w kontekście wiosenno-letnich pokazów Alexandra Wanga czy Anny Sui. Najczęściej występował w ciemniejszych odcieniach, w towarzystwie popularnych latem pasów lub z dodatkiem złamanej bieli. W kolekcjach polskich marek znajdziesz m.in. sukienkę z geometrycznym wzorem w kolorze szmaragdowym (Cocoon), prostą, idealną na co dzień sukienkę z dekoltem w kształcie łódki (Gapa Fashion), portfele ze skóry naturalnej (Ochnik) czy limonkowe torebki (Goshico). Wszystkie propozycje dostępne są klikając << tutaj >>.

2016_07_29_graj_w_zielone_02_Sukienka Gapa Fashion >> Sukienka Cocoon >> Portfele Ochnik >> Torba Goshico >>

Oswajamy zieleń

Jeśli boisz się tego koloru, zacznij od dodatków: torebka, buty, a nawet biżuteria idealnie uzupełnią i ożywią zestawienie. Będą elementem nawiązującym do wiosny oraz lata. Gdy przekonasz się do tego koloru, sięgnij po zieloną sukienkę w stonowanym odcieniu czy model z zielonym wzorem. Innym, równie dobrym rozwiązaniem będzie np. zielona bluzka w zestawieniu z białymi lub czarnymi spodniami. Klasyczne połączenia nigdy nie wychodzą z mody.

2016_07_29_graj_w_zielone_01

Zielony w zestawieniach

Zielony kolor w modowych stylizacjach jest wyrażeniem siły spokoju, ale też luksusu. Zastanawiasz się, z jakimi barwami możesz komponować zielone ubranie? Poniżej nasze podpowiedzi:

  • zieleń + brąz – zarówno odcień jaśniejszy, jak i ciemniejszy pasują do zieleni idealnie. Takie zestawienie kojarzy się z ziemią, dobrze komponują się także we wzorze moro;
  • – zieleń + czerwień – jest to już dość odważne połączenie, ale zgodne z estetycznym kanonem kolorów – barwą uzupełniającą dla zieleni jest czerwień;
  • – zieleń + beż – jeśli chcesz troszkę zgasić energię zieleni, takie zestawienie będzie Ci na rękę;
  • – zieleń + szarość – szary, jako kolor neutralny, również zmniejsza intensywność zieleni w stylizacji;
  • – zieleń + biel – biel w połączeniu z zielenią ożywi ją, ale także nada jej charakter sportowy;
  • – zieleń + czerń – kolor czarny, ze względu na swoją uniwersalność, pasuje do większości kolorów, również do zieleni;
  • – zieleń + złoto – to jedno z najszlachetniejszych połączeń kolorystycznych – emanuje elegancją na miarę królewskiego dworu.

Zostaw komentarz