Moda ze sportowym zacięciem

przez Balladine

Światowe trendy a stroje reprezentacji

Już na sezon wiosenno-letni topowi projektanci proponowali stylizacje mocno osadzone w kolorystyce olimpijskiej. Dominujące barwy – biel, granat i czerwień. Ta paleta znalazła odzwierciedlenie w ofercie polskich marek: Vistuli i 4F. Jedna stricte formalna, druga typowo sportowa. Pierwsza ubrała piłkarzy w eleganckie garnitury na Mistrzostwa Europy w Piłce Nożnej w Paryżu, druga przygotowała stroje dla Polskiej Reprezentacji Olimpijskiej – galowe i do występów na arenach olimpijskich. To ubrania dla profesjonalistów – kreowany na ich bazie look ma ściśle reprezentacyjny charakter. Amatorzy ruchu i zdrowego trybu życia powinni się nim inspirować, a nie kopiować go.

2016_08_04_moda_ze_sportowym_zacieciem_01zdjęcia z pokazów pochodzą ze strony vogue co.uk (Indigital)

Codzienność w sportowym stylu

W ofertach polskich marek jest sporo propozycji dla osób, które lubią luźniejszy, bardziej sportowy styl. Styliści Balladine stworzyli zestaw złożony z szarego, krótkiego topu, granatowych spodni, pikowanej torebki oraz modnej bomberki. Góra wpisuje się w trendy panującego sezonu – wzory inspirowane florą (tropikalne). W połączeniu z dołem to niebanalny, elegancko-sportowy zestaw. Z płaskim obuwiem stworzy wygodną propozycję na co dzień. Mała torba marki Goshico dopełni stylizację.

2016_08_04_moda_ze_sportowym_zacieciem_031. Bluzka BlackorWhite >> 2. Spodnie Patrizia Aryton >> 3. Bomberka Cocoon >> 4. Torebka Goshico >>

Sukienki w dobrej formie

Sportowy styl to nie tylko zestawy ze spodniami lub spodenkami. Z sezonu na sezon pojawia się też coraz więcej luźnych sportowych sukienek. Najlepiej wybierać te przynajmniej w 70% bawełniane – zapewniają komfort cieplny i pozwalają skórze oddychać. Syntetyczne domieszki powodują, że tkanina jest bardziej miękka, nie gniecie się i łatwiej sprać z niej ewentualne zabrudzenia. Luźniejsze sukienki mają też jedną wielką zaletę – tuszują zbędne centymetry w pasie i masywniejsze uda. W takim stroju można swobodnie kibicować wszystkim olimpijczykom!

2016_08_04_moda_ze_sportowym_zacieciem_021. Sukienka Click Basic >> 2. Sukienak Click >> 3. Sukienka L’ame de femme >> 4. Sukienka Metafora >> 5. Sukienka Vito Vergelis >>
6. Sukienka Kumi >> 7. Sukienka Click >> 8. Sukienka Vito Vergelis >>

1 komentarz

Marysia 8 sierpnia 2016 - 10:23

Uwielbiam taki sportowy styl <3. Moje stylizacje składają się właśnie głównie z elegancją powiązaną ze sportem. To zdecydowanie moje klimaty.

Reply

Zostaw komentarz