Gwendoline Christie na modowym tronie

przez Balladine

Gdyby żelazny tron zamienić na tron modowy zasiadałaby na nim Gwendoline Christie. Miano najlepiej ubierającej się aktorki „Gry o tron” przyznał jej w tym roku portal magazynu „Vogue”, natomiast już w 2015 roku otrzymała nagrodę British Style Award za uosabianie nowoczesnego glamouru i hołdowanie stylowi Vivienne Westwood. Gwendoline była wówczas twarzą kolekcji jesień-zima, którą promowała także jako modelka na pokazie podczas Paris Fashion Week.

2017_07_26_gwendoline_christie_na_modowym_tronie_01Zdjęcia z pokazu pochodzą ze strony vogue.com

Brienne vs Gwendoline

W „Grze o tron” Gwendoline gra postać mało atrakcyjną w kategoriach estetyki Westeros. Brienne z Tarthu jest wysoka, muskularna, ma mocno zarysowaną żuchwę i krótko ścięte włosy. Jej postać dąży do bycia ideałem rycerza, tak pod względem sztuki walki, jak i rycerskich cnót, dlatego kwestie kobiecości odstawia na boczny tor. W prawdziwym życiu Gwendoline faktycznie jest dość mocno zbudowana, ma 191 cm wzrostu, ale jest przy tym kobietą ujmującą i czarującą, co podkreśla pięknymi stylizacjami na czerwonym dywanie.

2017_07_26_gwendoline_christie_na_modowym_tronie_02

Aktorka, partnerka, inspiracja

Gwendoline Christie ma 38 lat, urodziła się 28 października 1978 roku w Wielkiej Brytanii.  Jest absolwentką Drama Centre London. Jej kariera nabrała tempa w 2011 roku, gdy dołączyła do obsady serialu „Gra o tron”. Dzięki popularności, którą zdobyła jako Brienne, zaangażowano ją także do jednego z filmów z cyklu „Igrzyska śmierci”, a także do produkcji „Gwiezdne wojny: Przebudzenie Mocy” (wystąpiła w roli kapitanki Phasmy).

2017_07_26_gwendoline_christie_na_modowym_tronie_03

Jest partnerką Gilesa Deacona – brytyjskiego designera haute couture, który zanim założył własny dom mody, pracował dla marek Bottega Veneta oraz Gucci. Projektant wielokrotnie przyznawał w wywiadach, że Gwendoline jest jego muzą i inspiracją. Na poniższych zdjęciach Gwendoline ma na sobie kreacje jego projektu.

2017_07_26_gwendoline_christie_na_modowym_tronie_04

Modowy top

Na czerwonym dywanie Gwendoline błyszczy, zachwyca i budzi podziw fashionistek. Najczęściej występuje w długich kreacjach. Do jej najlepszych stylizacji można zaliczyć błękitną jedwabną suknię Lanvin – zaprezentowała się w niej na rozdaniu nagród SAG w 2016 roku oraz suknię z lampasami tej samej marki, którą założyła na BAFTA Awards. Posągowo zaprezentowała się też na rozdaniu Złotych Globów. Miała na sobie jasną suknię Vivienne Westwood z szyfonową półpeleryną.

2017_07_26_gwendoline_christie_na_modowym_tronie_05

Gwendoline mniej oficjalnie

Jak przystało na partnerkę projektanta mody, codzienny styl Gwendoline też jest wysublimowany. Ma słabość do eleganckich płaszczy i oryginalnych białych bluzek (o modzie na nie pisaliśmy << TUTAJ >>). Często zakłada podwijane dżinsy, a do nich płaskie półbuty. Choć ma ponad 190 cm wzrostu, nie unika wysokich obcasów. Na co dzień udowadnia, że nie liczy się rozmiar – liczy się pewność siebie.

2017_07_26_gwendoline_christie_na_modowym_tronie_06

na zdjęciu głównym Gwendoline Christie dla magazynu Paper – 2016 r. fot: Charlotte Rutherford

Zostaw komentarz