Biała bluzka z nie lada charakterem

przez Balladine

Biel latem zawsze jest modna. Świetnie pasuje dla każdego rodzaju stylizacji – od codziennego boho po wizytową elegancję. O modzie na klasyczne białe koszule pisaliśmy już << TUTAJ >>. Teraz przyszedł czas na zupełnie nieklasyczne białe bluzki.

Modny trend

Baskinki, koronki, ażurowe wycinanki, falbanki, rozcięcia, bufki, hiszpańskie rękawy – właśnie te elementy urozmaicają najoryginalniejsze bluzki sezonu. Doskonale widać to na przykładach wprost z kolekcji wiosna-lato 2017 topowych marek, znanych projektantów i projektantek. Koronki i  ażurowe wycinanki można oglądać np. w kolekcjach Ryana Roche, Zimmermanna czy Jonathana Simkhaia. Delikatne falbanki pojawiły się m.in. w ofercie domu mody Les Copains, baskinka u Delpozo, a rozcięcia w kolekcji Mugler.

2017_06_30_biala_bluzka_z_nie_lada_charakterem_01Zdjęcia z pokazów pochodzą ze strony vogue.com

Oryginalne białe bluzki z Polski

Tymi samymi modowymi ścieżkami idą w tym sezonie polskie marki. Zwłaszcza te dość młode jak Mũso oraz awangardowe jak Rabarbar. Widać, że szukają własnej odpowiedzi na pytanie o białe bluzki z charakterem. Ich propozycje opierają się na tych samych trendach, ale są bardziej stonowane – idealne by nosić je na co dzień bez obaw o rozbawione spojrzenia modowych dyletantów. Wśród polskich propozycji dominują bluzki z ażurowymi materiałami w roli głównej. Mogą to być wycinane minimalistyczne koronki, jak w przypadku bluzki Aldona, ale też koronki bardziej tradycyjne jak pokazują przykłady z ofert Mũso  i Far Far Fashion.

2017_06_30_biala_bluzka_z_nie_lada_charakterem_02Koronkowa bluzka Muso >> Bluzka z łączonych tkanin Far Far Fashion >> Bluzka z ażurową wstawką Aldona >>

Najbliższa klasyce byłaby prawdopodobnie bluzka marki Rabarbar, gdyby nie to, że jej długie rękawy urozmaicają rozcięcia. Interesujące fasony białych bluzek ma w swojej ofercie także marka De Facto, która sięgnęła nie tylko po ażurowe subtelności, ale także po hafty, lamówki oraz falbanki. Te ostatnie występują jako dekoracja dekoltu oraz w formie baskinki. Bluzce z baskinką od De Facto warto przyjrzeć się bliżej. Choć z daleka wygląda na gładką, z bliska widać, że zdobi ją przecierany wzór inspirowany skórą węża.

2017_06_30_biala_bluzka_z_nie_lada_charakterem_03Bluzka z wycięciami Rabarbar >> Bluzka z baskinką de facto >> Bluzka z falbaną De facto >>

Wszystkie białe lub częściowo białe bluzki dostępne w ofertach polskich marek na Balladine.com, znajdziecie klikając << TUTAJ >>.

Zostaw komentarz