Idealna sukienka do figury

przez Balladine

Wszystkie kochamy ubrania i marzymy o idealnie dopasowanych do naszej figury… Każda kobieta ma inną sylwetkę, a więc pasują do niej inne fasony sukienek. Jeśli znamy swoją figurę to możemy dobrać ubrania idealnie do niej pasujące. Najogólniej, można wyróżnić następujące rodzaje sylwetek: jabłko, gruszka, tuba i klepsydra.

Każda z tych sylwetek charakteryzuje się pewnymi wyjątkowymi cechami, dzięki czemu możemy wybrać odpowiedni fason ubrania do konkretnej figury.

Jabłko

Tę sylwetkę charakteryzuje średni lub obfity biust, dość szerokie biodra i ramiona, szerokie plecy i klatka piersiowa oraz niewielkie wcięcie w talii. Nogi „giną” w porównaniu z resztą sylwetki – są drobne i szczupłe.

Osoby o tym typie figury często nie chcą nosić sukienek, bo boją się, że mogą nie wyglądać w nich atrakcyjnie. Zazwyczaj chowają swoje obfite kształty pod luźnymi ubraniami, które zamiast pomóc zbudować idealną sylwetkę – niszczą ją i deformują, dodając dodatkowych kilogramów. Kobiety o takiej sylwetce powinny wybierać:

  • sukienki o prostym kroju, które wysmuklą figurę. Dobrze jest unikać długości „za kolano”, a talię warto podkreślić szerokim paskiem,
  • sukienki jednokolorowe lub w ciemniejszych barwach na górze i jaśniejszych na dole,
  • sukienki z drobnymi wzorkami,
  • sukienki gorsetowe, które wyraźnie zaznaczą talię.

Figura jabłko

Sukienki Click >> Sukienka Click >> Sukienki Bialcon >>

Gruszka

Panie o takiej figurze mają dość wąskie ramiona, szczupłe barki, płaski brzuch, mały biust i bardzo zaokrąglone uda i biodra. „Najcięższym” punktem sylwetki stają się biodra i pośladki, które są obfite i krągłe.

Figura gruszka jest problematyczna tylko i wyłącznie w dolnych partiach ciała, dlatego dobór sukienek powinien być oparty o zasadę – eksponuj górę, ukrywaj dół. Przy takim rodzaju sylwetki należy przede wszystkim wyszczuplić uda i biodra. Panie powinny wybierać:

 • rozkloszowane spódnice i sukienki – unikać mini i modeli „przed kolano”,
 • sukienki ze zwiewnego materiału,
 • sukienki z wcięciem w talii i zdobieniami w górnej części, aby tak przykuć bardziej czyjąś uwagę.

Figura gruszka
Sukienka Bialcon >> Sukienka Bialcon >> Sukienka Bialcon >>

Klepsydra

O Paniach, które są klepsydrami, mówi się, że mają bardzo kobiecą sylwetkę. Mowa tutaj o pełnych biodrach i biuście oraz wąskiej talii. Większość pań o tej budowie nie ma raczej problemów z doborem ubrań, bowiem ich sylwetka jest proporcjonalna. Warto jednak zachować proporcje, ponieważ w tej sylwetce kobiety mają także mocniej zabudowane uda i dość szerokie barki.

Kobiety o tym typie sylwetki idealnie prezentują się w:

 • Sukienkach taliowanych do kolan,
 • Sukienkach z odkrytymi plecami,
 • Sukienkach na ramiączkach.

Należy zaś unikać sukienek odciętych pod biustem, które niepotrzebnie ukryją talię.

Figura klepsydra

Sukienki Rabarbar >> Sukienka Click >> Sukienka Click >>

Tuba

Kobiety o tym typie sylwetki mają szczupłe ciało, ale jest ono pozbawione jakichkolwiek wcięć. Najważniejsze, żeby odpowiednio dopasowana sukienka eksponowała długie nogi, szczupłe oraz zgrabne ramiona. Kobiety o tym typie sylwetki bardzo dobrze będą się prezentowały w:

 • Sukienkach ołówkowych i princesskach, które nadadzą wcięcia w talii,
 • Sukienkach z plisami i marszczeniami na biodrach, które zaokrąglą biodra,
 • Sukienkach z dopasowanym gorsetem i luźniejszym dołem.

Figura tuba

Sukienka Semper >> Sukienka Click >> 

 

Jak wiadomo, typów sylwetek jest dużo więcej, a te cztery to jedne z podstawowych do których można się odnosić przy analizie sylwetki i wyborze odpowiednich ubrań. Przy tym wszystkim najważniejsze jest oczywiście wyeksponowanie naszych atutów, a ukrycie drobnych mankamentów figury.

Zostaw komentarz