Jak dobrać odpowiedni biustonosz?

przez Balladine

Nie bój się zmienić rozmiaru

Rozmiary staników zaczynają się od 60-centymetrowego obwodu pod biustem. Klasycznie dostępne wielkości miseczek to te od A do K. Jak w takiej różnorodności znaleźć odpowiedni biustonosz? Właściwie dobrany stanik posiada miseczki, które mieszczą swobodnie całe piersi i jest na tyle ciasny pod biustem, aby dobrze go podtrzymać. Fiszbiny nie mogą nigdzie uwierać, a po założeniu stanika pod pachami i na plecach nie powinny tworzyć się wałeczki.
Pamiętaj, aby nowy stanik zapinać na ostatnią haftkę. Kolejne powinnaś wykorzystać dopiero wtedy, gdy wskutek noszenia i rozciągania się bielizny obwód pod biustem nieco się zwiększy.

Po czym poznać, że stanik jest źle dobrany?

Niewłaściwie dopasowany biustonosz przede wszystkim jest niewygodny. Przemieszcza się w trakcie noszenia i nie podtrzymuje solidnie biustu. Dlatego, jeśli Twój stanik płata Ci figle, kiedy wchodzisz po schodach lub wysiadasz z autobusu, koniecznie wybierz się do dobrej brafitterki.

Skorzystaj z porady brafitterki

Brafitterki to specjalistki od odpowiedniego doboru biustonoszy. Potrafią nie tylko dobrać model odpowiadający kształtowi i potrzebom piersi, ale przede wszystkim krytycznym okiem specjalisty ocenić, czy mierzony rozmiar stanika jest dobry. Porad tego typu najłatwiej jest zasięgnąć w firmowych sklepach z bielizną.

źródło zdjęcia:
Fotograf: Rickard Sund
Modelka: Linnea Pihl

Zostaw komentarz