O współczesnych kobietach w dniu ich święta

przez Balladine

Pierwsze obchody Dnia Kobiet

Obchody pierwszego Dnia Kobiet są ściśle związane z ruchem sufrażystek. Kobiece manifestacje i strajki skłoniły międzynarodówkę socjalistyczną w Kopenhadze do ogłoszenia dnia 8 marca świętem wszystkich kobiet. Był to wyraźny sygnał w procesie kobiecej emancypacji. Początek marca stał się świetnym pretekstem do organizacji licznych wieców i konwencji, mających na celu zwiększenie roli kobiety w społeczeństwie obywatelskim. Dopiero z czasem dołączyły do nich uprzejme męskie gesty w postaci kwiatów, w tym także kultowych goździków.

Współczesna rola kobiety

Dziś kobiety cieszą się znacznie większą swobodą. Możemy głosować, starać się o kierownicze stanowiska i prowadzić własne biznesy. Rola kobiety od dawna nie ogranicza się już wyłącznie do opiekunki domowego ogniska. Czy jest jednak coś złego w poświęceniu całej uwagi domowi i dzieciom? Nie każda kobieta musi być przecież karierowiczką. W dniu takim jakiś dziś warto przypomnieć sobie o tym, by nie ulegać społecznym oczekiwaniom. Skupiajmy się na naszych własnych planach i marzeniach. To my decydujemy o naszych priorytetach. Możemy z powodzeniem dzielić czas na rodzinę i karierę. Koncentracja wyłącznie na jednym ze wspomnianych aspektów nie powinna być jednak piętnowana. Mamy różne pasje i predyspozycje. Nie można wszystkiego sprowadzać do schematów. Podczas gdy jedne z nas świetnie sobie radzą, jako dynamiczne businesswoman, inne są stworzone do tego, by opiekować się dziećmi. Miarą sukcesu jest nasze własne samopoczucie i poczucie satysfakcji z sytuacji, w jakiej aktualnie się znajdujemy. Z okazji Dnia Kobiet życzymy wszystkim paniom, by  umiały zachować tą trudną do osiągnięcia równowagę i były po prostu SOBĄ.  

2016_03_bldn_FB_akcja_Dzien_KobietNasz prezent z okazji Dnia Kobiet!

Przypominamy, że do  końca dnia macie też specjalną zniżkę w wysokości 10% na produkty większości marek dostępnych w Balladine. Pozwólcie sobie na odrobinę luksusu. Taki upominek należy się każdej z Was.

MARKI BIORĄCE UDZIAŁ W AKCJI >>

Zostaw komentarz