Jak wiązać chustę? Modne wiązanie chusty

przez Balladine

Szale i chusty to modne dodatki damskie, za pomocą których można spektakularnie odmienić stylizację. Lekkie, zwiewne i efektowne chusty świetnie sprawdzają się zwłaszcza latem. Zastępują nawet sukienki czy topy – da się więc je wykorzystywać na różne sposoby. Sprawdź, jak wiązać chustę, by prezentować się modnie oraz stylowo. Najciekawsze dodatki damskie znajdziesz w sklepie internetowym Balladine.com.

Modne chusty – jak je nosić?

Apaszki, chusty i szale to akcesoria modowe, które nie znikają z trendów. Są praktyczne, efektowne, a co ważne – wielofunkcyjne. Najczęściej wiążemy chusty na szyi i można to robić na wiele sposobów. Jednak na tym nie koniec zastosowań chusty. Z powodzeniem zastąpi też paski, naszyjniki, a nawet torebki czy sukienki. Warto też pamiętać o chustach wiązanych na głowie. Mnóstwa inspiracji dostarcza renomowany dom mody Hermès – jeden z najsłynniejszych producentów chust i apaszek wykonywanych z jedwabiu i ręcznie obszywanych. Co roku wprowadza do oferty coraz to nowe wzory oraz motywy dekoracyjne. Rozmiary? Do wyboru chusty 90×90 cm albo 140×140 cm.

Zdjęcia z pokazów pochodzą ze strony vogue.com

Wiązanie chusty – najciekawsze sposoby

Wiązanie chusty na szyi stanowi najprostszy sposób na wykorzystanie tego dodatku modowego. Ale dlaczego by nie postawić na ciekawsze rozwiązania? Chustę możesz potraktować jak pasek do spodni i po złożeniu jej przeciągnąć przez szlufki. Obydwa końce powinny się znaleźć z przodu – mogą zwisać swobodnie albo też tworzyć węzeł. Chustę bądź apaszkę warto zapleść także na szyi – wtedy zastąpi naszyjnik. Ciekawie prezentuje się również zawiązana na głowie. Przyda się zwłaszcza na plaży albo w upalne dni, dobrze chroniąc głowę przed ciepłem. Wystarczy złożyć chustę w trójkąt, położyć na czole dłuższym bokiem, a następnie związać z tyłu jak kokardę. Kolejny sposób to trik optyczny na wydłużenie sylwetki. Długą chustę należy puścić luźno wzdłuż ciała i za paskiem zapiętym w talii. Wiązana chusta zastąpi też top albo sukienki na lato, a nawet torebki damskie (potrzeba tylko związać ze sobą wszystkie rogi).

Jak wiązać chustę na szyi?

Zastanawiasz się, jak wiązać chustę na szyi? Dobrych sposobów na to jest mnóstwo, a niżej poznasz te najmodniejsze i najpopularniejsze:

Klasycznie: składamy chustę na pół i zarzucamy na szyję tak, aby obydwa końce znalazły się z przodu. Jeden z końców chusty przekładamy przez powstałą pętlę. Chwytamy drugi koniec, przenosimy na drugą stronę i również przeciągamy przez pętlę.

Trójkąt z przodu: najszybsza i najprostsza metoda. Wystarczy złożyć chustę po przekątnej, założyć trójkątem do przodu, a z tyłu (na karku) związać.

Motyl: sposób noszenia chusty z boku, czyli asymetrycznie. Chustę zarzucamy na szyję, krzyżujemy jej końce na karku, a następnie przekładamy do przodu. Wiążemy z prawej lub lewej strony – najlepiej na podwójny węzeł.

Jak krawat: ten sposób doskonale sprawdza się w stylizacjach biurowych – do chusty będą pasować koszule i sukienki do pracy. Najpierw umieszczamy chustę przy szyi tak, żeby obydwa końce opadały z tyłu. Zbieramy końce do przodu i związujemy. Przekładamy jeden koniec nad drugim – powstaje węzeł, a wszystko kończymy pętelką.

Luźne owinięcie: metoda prosta i efektowna. Szal przykładamy z przodu szyi, kierujemy końce do tyłu. Krzyżujemy je w taki sposób, by luźno „powróciły” z przodu.

Jedwabna apaszka – Balladine >> Jedwabna apaszka – Patrizia Aryton >> Apaszka z jedwabiem – Jedwab Polski >>

Wiązanie apaszki na szyi

Apaszki wiążemy na szyi podobnie jak większe chusty. Ale także w ich przypadku mamy dodatkowe, ciekawe możliwości. Zarówno na ciepłe dni, jak i do mniej formalnych stylizacji pasuje apaszka zawiązana po żeglarsku. Najpierw luźno obowiązujemy ją wokół szyi, potem przekładamy końce między warstwami materiału – tak aby apaszka się nie rozwiązała. W przypadku apaszek sprawdzi się również najprostsze wiązania w węzeł, z powodzeniem zastąpią też naszyjniki.

Jak wiązać chustę prostokątną?

Większość chust ma kształt prostokątny, dlatego wszystkie wcześniej opisane sposoby stanowią świetne rozwiązanie. Im chusta większa, tym więcej kreatywnych opcji mamy do wyboru. Warto zawiązać ją w taki sposób, by powstała torebka, albo też dodać do koszulki na krótkich ramiączkach jako sukienkę. Duże chusty potraktujemy również jako pareo – doskonałe na plażę.

Chusty, szale i apaszki to praktyczne oraz piękne drobiazgi, dzięki którym można popisowo wykończyć stylizację. Warto mieć przynajmniej kilka egzemplarzy na różne pory roku. O chustach pamiętajmy zwłaszcza w ciepłe dni – stworzymy z nich lekkie, zwiewne stroje, a także ochronimy ciało przed upałem.

Źródła: zdjęcie główne – pokaz Versace na wiosnę 2018, sylwetka nr 11, fot. Yannis Vlamos / Indigital.tv

Zostaw komentarz