Jeden dodatek czyni cuda

przez Balladine

Dodatki we wnętrzach, czyli diabeł tkwi w szczegółach.

Uzupełnieniem każdego dobrze zaaranżowanego mieszkania są odpowiednio dobrane dodatki. Choć wydawać się może, że to bardzo prosta sprawa, to właśnie dodatki mogą przesądzić o efekcie finalnym…

Dodatki tworzą wnętrza. To stwierdzenie sprawdza się przy urządzaniu mieszkań i domów w stu procentach. Możemy mieć pięknie wyremontowane mieszkanie i ogromny dom, ale bez tych drobnych elementów, będzie się on wydawał zawsze pusty. I nie chodzi tu o nadmierną ilość rzeczy, która będzie sprawiać wrażenie nieładu. Chodzi o ostatni etap wykończenia naszego mieszkania, który często jest pomijany. O dobór odpowiednich detali, takich jak charakterystyczny zegar, zasłony, poduszki, lampki, obrazy, czy ramki na ścianach. Można też dodawać swoje pamiątki z podróży, które sprawią, że wnętrze, stanie się niepowtarzalne i z charakterem.

jeden_dodatek1

źródło: shutterstock

Inne dodatki, które nadadzą charakteru wnętrzom to lampy o ciekawych formach, różne sposoby łączenia dwóch materiałów. Takie małe detale bardzo często potrafią ostatecznie wpłynąć na odbiór danego wnętrza. Dodatki mogą być elementami dekoracyjnymi, a także funkcjonalnymi, a dzięki swojemu wyglądowi mogą stanowić dominantę w mieszkaniu i sprawić, że będą zarówno funkcjonalne jak i dekoracyjne. Przykładem może być charakterystyczny fotel lub starodawna komoda, a także wszelkiego rodzaju ramki i plakaty na ścianie.

Elementem dekoracyjnym może być tak naprawdę wszystko. W tym pojęciu nie ma ograniczeń, zależy ono głównie od naszej wyobraźni. Detalem może być krzesło będące ikoną designu, stara rama, lampa o przeskalowanej formie, motto życiowe wypisane wielkimi literami na ścianie, stolik, czy stara fotografia.

jeden_dodatek

źródło: shutterstock

Ważne jest, aby:

  • określić styl swojego wnętrza za pomocą odpowiednich dodatków. Jeżeli natomiast lubicie mieszać style, najlepiej jest wybrać motyw przewodni. Dobierając w ten sposób elementy można osiągnąć niesamowite efekty.
  • Wybrać odpowiednie miejsce do ekspozycji dodatków. Jeśli w Waszych mieszkaniach jest mało przestrzeni, dobrym pomysłem jest wykorzystanie otwartych półek. Warto też pomyśleć czy nie ma miejsca na ścianach na dodanie ciekawych ramek na zdjęcia, czy zegara.
  • Pomyśleć o praktycznych dodatkach. W każdym mieszkaniu potrzeba przedmiotów użytkowych ułatwiających organizację przestrzeni i codzienne funkcjonowanie. Funkcjonalnymi dodatkami mogą być pudełka na przechowywanie drobnych elementów, ciekawe wieszaki itp. Przy wyborze takich akcesoriów zwróć uwagę na ich kolor i fakturę, ponieważ oprócz praktycznego ich zastosowania mogą one pełnić rolę ciekawych dodatków podkreślających klimat wnętrza.

Zostaw komentarz