Moda a design – część 4

przez Balladine

Trendy w modzie i designie stale się przeplatają. W tym sezonie warto myśleć przede wszystkim o dużych kontrastach – na przykład połączeniach czerwieni z granatem lub z szarością. Niezwykle modne stały różnorodne odcienie niebieskiego, a także intensywne odcienie i granaty. Do naszych szaf i mieszkań mogą zawitać szarości oraz różne wersje czerwieni….

Kolor niebieski we wnętrzach


Prosty płaszcz Click >> Spodnie z zakładkami >> Sukienka we wzory Click >>

Kolor niebieski kojarzy się w większości ze świeżością i chłodem. Ten kolor optycznie powiększa wnętrze. Mamy mnóstw jego odmian: zarówno od delikatnego błękitnego, którego możemy użyć w pokoju dziecięcym, aż po ciemny, formalny granat, który pięknie będzie komponował się w zestawieniach kontrastowych, na przykład w sypialni.

Dla zwolenniczek kontrastu proponujemy połączenie czerwieni z granatem! Na pozór bardzo surowe, a jednak mające w sobie to coś. Takie wnętrza idealnie ocieplą drewniane meble.

Jeśli nie jesteście zdecydowane na kolor ścian w tak ciemnym kolorze, warto pomyśleć o charakterystycznych dodatkach. W jasnym pomieszczeniu dobrze wyglądać będzie ciemny wieszak na ścianie, bądź granatowe krzesła w jadalni.

Wprowadzając do wnętrza ciemne kolory nie tylko dodamy mu wyszukanego charakteru, ale także stworzymy świetne miejsce do relaksu. Warto zatem ozdobić swoją sypialnię np. granatową narzutą lub kocem na łóżko i dopasowanymi kolorystycznie roletami. Efekt można wzmocnić dodając do tego zestawu ozdobne, grafitowe poduszki i ciemne abażury do lampek.

Połączenie czerwieni z szarością

szary4_OK

źródło: shutterstock

Chociaż ciemne barwy kojarzą się z wnętrzami ponurymi, nie warto jednak ulegać stereotypom. Wybierzmy indywidualny sposób na pojawienie się tych kolorów w naszych wnętrzach – rezultat w postaci stylowej i eleganckiej aranżacji będzie gwarantowany.

Szarości, granaty i odcienie czerwieni bardzo dominują w trendach na jesień-zimę. Jeśli nie potraficie przekonać się do intensywnych kolorów, proponujemy poeksperymentować z dodatkami. Można pokusić się o torebkę w kolorze krwistej czerwieni.

Pamiętajmy również, że zestawienie czerwieni z granatem to sprawdzone połączenie barw! W stylizacji w takich barwach, czerwień będzie wyglądać zdecydowanie spokojniej przy ciemniejszym dole lub odwrotnie.

szary7
Szara spódnica Click >> Koszula czerwona Duet Woman >> Tunika szara 9fashion Woman >> Kopertówki Balladine >>

Zostaw komentarz