Spódnica ołówkowa

przez Balladine

Spódnica ołówkowa to bardzo kobiecy element garderoby, jeden z nielicznych, który pasuje do niemal każdego typu figury.

Taki fason spódnicy kojarzy nam się z klasyczną elegancją i biurowym szykiem. W połączeniu z koszulą tworzy klasyczny zestaw do pracy. Można ją założyć na każdą okazję i doskonale prezentuje się na różnorodnych typach sylwetek. Od jakiegoś czasu spódnica ołówkowa kojarzy się także ze sportową elegancją. Mamy tu na myśli połączenie jej z luźną bluzką i sportowymi butami.

Pamiętajcie! Jeśli macie bardzo szczupłe nogi, wybierajcie modele bardzo przylegające i obcisłe. Jeśli natomiast macie grubsze nogi – unikajcie za ciasnych spódnic, które optycznie dodatkowo je poszerzą.

Spódnica ołówkowa to jeden z bardziej uniwersalnych fasonów jaki istnieje. Każda kobieta bezwarunkowo powinna ją mieć w swojej szafie.

spodnica_sport_eleg

Zestaw sportowy                                                                                    Zestaw na wieczór
Szara spódnica Click>> Bluzka Rabarbar>> Kuferek Goshico>> Złota spódnica GaPa Fashion>> Kurtka Click>> Biżuteria Cocarda>>

Skąd wzięła się spódnica ołówkowa?

Ten fason spódnicy na stałe zapisał się w historii mody. Można nawet powiedzieć, że jest kultowy. Jedną z jej najwierniejszych fanek była Marylin Monroe. Pomimo, że spódnica była przebojem lat czterdziestych, na współczesnych wybiegach oglądamy ją bardzo często. Najwięksi kreatorzy mody dowodzą, że to elegancja, która nigdy nie wychodzi z mody.

Spódnice ołówkowe przeżywają ciągłe metamorfozy. Występują w przeróżnych kombinacjach. Bardzo często miewają podwyższoną, wysoką lub obniżoną talię. Są także w różnych długościach, od tych przed lub za kolano.

Z czym łączyć ten rodzaj spódnicy?

Spódnicę ołówkową w wersji eleganckiej możemy połączyć z prostą koszulą, kardiganem, marynarką lub żakietem.

Ołówkowa spódnica najczęściej pojawia się w kolorze czarnym, ale nie brakuje też odcieni szarości, jesiennych brązów i kilku mocniejszych akcentów kolorystycznych. Coraz częściej możemy znaleźć modele bawełniane (w wersji sportowej) lub skórzane jako wersja na wieczór.

Spódnica z lampasem Click >> Spódnica z zamkami Bialcon >> Spódnica szara Metafora >> Kardigan Click >> Koszula Duet Woman >> Żakiet szary Metafora >> Kopertówki Balladine >>

Jak widać, bardzo często nasze pierwsze skojarzenie ze spódnicą ołówkową jako tylko i wyłącznie model biurowy, jest mylące.

Może być ekstrawagancka, w cętki lub z oryginalnej tkaniny. Możemy do niej włożyć skórzaną ramoneskę, krótki top lub kamizelkę na wieczór, na co dzień zaś, wkładamy ją do szerokiego płaszcza. W okresie zimowym wybieramy do niej klasyczne, wysokie oficerki!

Zostaw komentarz