Jesień-zima 2017/18: materiały cz.2

przez Balladine

Każda fashionistka i każdy fashionista powinien znać trendy, które w pełnej krasie ujawniają się podczas największych tygodni mody. W lutym mieliśmy okazję poznać kolekcje zaprezentowane w Nowym Jorku, Londynie i Mediolanie. W naszym artykule opisujemy najmodniejsze materiały sezonu, a już wkrótce na naszym blogu pojawią się też wpisy o trendach dotyczących kolorów i wzorów.

Skóra

To czy będzie to skóra syntetyczna czy naturalna jest, z estetycznego punktu widzenia, drugorzędne. W sezonie jesień-zima 2017/18 najważniejsze będzie to, by była to skóra z połyskiem. Podczas tegorocznych pokazów skórzany total look był raczej rzadkością. Najbezpieczniej będzie postawić na skórzaną ramoneskę, spódnicę lub spodnie (koniecznie luźne). W tym sezonie skóra ma nie być wulgarna, raczej dyskretnie zmysłowa. Ważnym elementem wielu stylizacji były długie skórzane rękawiczki – pojawiły się na pokazach Michaela Korsa oraz Victorii Beckham. I musimy przyznać, że wyglądają na wskroś elegancko.

2017_03_23_jesien_zima_2017_2018_materialy_cz1_01zdjęcia z pokazów pochodzą ze strony vogue.com

Koronka

Ostatnimi czasy jest modna w każdym sezonie. Nie inaczej będzie jesienią i zimą 2017/18. Pojawia się pod każdą postacią – od koronek typu koder, gipiurowych, po angielskie, klockowe i frywolitki. Sukienki z grubszej szydełkowanej koronki pojawiły się u Caroliny Herrery, siatkowe u Jenny Packham, a łączone z haftami na pokazie Zimmermann. Zwróciliśmy też uwagę na bogactwo koronkowych bluzek, które mają szansę zaistnieć w życiu codziennym. Stonowany design zaproponowały m.in. marki Vivietta oraz Self Portrait.

2017_03_23_jesien_zima_2017_2018_materialy_cz1_02zdjęcia z pokazów pochodzą ze strony vogue.com

Futro

Zima nie byłaby sobą, gdyby podczas jej panowania nie można było nosić futer. W sezonie jesień-zima 2017/18 szalenie modne będą futra w wersji totalnej – puszystej, włochatej, obfitej. Właśnie takie modele zaprezentowali podczas fashion weeks Dennis Basso, Tadashi Shoji, Jonathan Simkhai czy Ryan Roche. Marc Jacobs postawił na więcej skromności i zaprojektował płaszczyki z futrzanymi kołnierzami. Podobnie postąpiła m.in. Escada oraz Ulla Johnson. Oscar de la Renta w swojej kolekcji umieścił kilka długich krótko strzyżonych futer, jednak nam bardziej spodobała się futrzana spódnica – to ewenement na tle innych propozycji z tego materiału.

2017_03_23_jesien_zima_2017_2018_materialy_cz1_03zdjęcia z pokazów pochodzą ze strony vogue.com

Skóra, koronka i futro to 3 z 6 najmodniejszym materiałów sezonu jesień-zima 2017/18. Pozostałe trzy opisaliśmy << TUTAJ >>.

Zostaw komentarz