Joga w domu

przez Balladine

Joga to ćwiczenia wymyślone przez hinduskich mędrców. Pozycje jogi są stworzone po to, aby przynosić ulgę przy bólach głowy i pleców. Można zapisać się na specjalne treningi jogi i pod okiem fachowców opanowywać zestawy ćwiczeń lub uprawiać ją samodzielnie w domu. Ćwiczenia należy dobierać, biorąc pod uwagę swoje możliwości fizyczne i schorzenia. Macie ochotę zacząć ćwiczyć jogę w domu? Nie widzimy żadnych przeciwwskazań.

Joga znaczy łączyć, integrować. W ćwiczeniach chodzi o uzyskanie harmonii między ciałem a umysłem. Praktykowanie jogi pomaga uzyskać zgrabną i smukłą sylwetkę, pozytywnie wpływa na problemy z kręgosłupem oraz wzmacnia mięśnie i stawy. Codzienne uprawianie jogi wiąże się z osiągnięciem równowagi psychicznej i wewnętrznego wyciszenia, poprawia samopoczucie i pomaga radzić sobie ze stresem.

joga
Bluza z przeszyciem Rabarbar >> Spodnie brązowe Ankar >> Bluzka szara Click >> Biała bluza Click >>

Wpływ jogi na zdrowie

O ile trudno zmierzyć efekty działania jogi na umysł, to jej wpływ na zdrowie człowieka został już dawno zbadany i potwierdzony naukowo.  Dzięki regularnej praktyce jogi oddziałujemy na cały organizm i jego funkcje poprawiając kondycję, odporność i wagę. Dzięki jodze poprawia się również stan naszego układu krążenia, wyrównuje się ciśnieniem a także polepsza się nasz stan kręgosłupa, poprzez rozciąganie i wzmocnienie mięśni szkieletowych. Ćwiczenie jogi ma również zbawienny wpływ na stan naszego układu nerwowego.

Wiele kobiet uważa, że joga jest doskonałym sposobem na zatrzymanie procesów starzenia.

Ćwiczenie jogi ponadto odpręża i sprzyja wyciszeniu naszego umysłu. Poza tym, uważa się, że joga poprawia koncentrację i pamięć, a nawet działa odchudzająco.

joga2
Zielona bluzka 9fashion Woman >> Legginsy 9fashion Woman >> Bluzka z grafiką Rabarbar >>

Joga jest pewnym rodzajem treningu, który nie wiąże się z dużymi nakładami finansowymi i ograniczeniami przestrzennymi. Ostatnimi czasy bardzo powszechne są ćwiczenia jogi w domu, a nawet w miejscu pracy – jeśli są to proste ćwiczenia rozluźniające. Przykładowe ćwiczenia to:

  • powitanie słońca – rozciąganie i rozgrzewanie całego ciała;
  • mostek – wzmacnia kręgosłup i mięśnie brzucha;
  • łuk – masuje narządy wewnętrzne;
  • pozycja dziecka, embrion – pozycja odpoczynku, spowalnia oddech i bicie serca.

Trening jogi są obecnie coraz popularniejszym rodzajem ćwiczeń. Wpływają pozytywnie zarówno na ciało jak i umysł. A czy Wy już próbowałyście jogę w swoim domu?

Zostaw komentarz