Kendall, Gigi i Cara – top modelki młodego pokolenia

przez Balladine

Kendall Jenner

Biorąc pod uwagę jej rodzinę, założyć można, że Kendall skazana była na karierę medialną, którą rozpoczęła w telewizyjnym show „Z kamerą u Kardashianów” (jest córką Kris Jenner i przyrodnią siostrą Kim Kardashian), szybko jednak zaczęła stawiać pierwsze kroki w modelingu. Pierwszą sesję zdjęciową zrealizowała z siostrą Kylie mając zaledwie 15 lat, chwilę później podpisała kontrakt na kampanię reklamową firmy Forever 21. Nic więc dziwnego, że zainteresowały się nią największe modowe magazyny na świecie. Zdjęcia Kendall pojawiały się w takich tytułach, jak „Teen Vogue”, „Ok!”, czy „Harper’s Bazaar”.

2017_02_16_kendall_gigi_cara_top_modelki_mlodego_pokolenia_02
Od 2014 roku pojawia się na pokazach największych światowych domów mody, takich jak Chanel, Oscar de la Renta, Balmain czy Dior, prezentując ich najnowsze kolekcje podczas Fashion Week w Nowym Jorku, Mediolanie czy Paryżu. W 2015 roku wzięła także udział w pokazie Victoria’s Secret stając się jednym z aniołków marki. Pojawiła się także w tegorocznej edycji. W 2016 roku ukończyła 21 lat, stała się twarzą jesiennej kolekcji Fendi i wzięła udział w słynnym już pokazie Chanel Métiers d’Art Paris Cosmopolite 2016/2017.  Odbył się w paryskim hotelu Ritz – Coco Chanel mieszkała w nim przez 40 lat.

2017_02_16_kendall_gigi_cara_top_modelki_mlodego_pokolenia_03

Gigi Hadid

Gigi to rówieśniczka Kendall. Właściwie nazywa się Jelena Noura Hadid. Modeling ma w genach – jej mama była modelką, ten sam zawód uprawia też jej młodsza siostra, Bella (razem wystąpiły m.in. w kampanii reklamowej Balmain). Trzeba przyznać, że Gigi karierę rozpoczęła dosyć wcześnie, bowiem w wieku zaledwie 2 lat – wtedy właśnie robiła pierwszą kampanię reklamową dla marki Guess, była to jednak krótka przygoda, do której powróciła w 2011 roku. W 2012 roku została twarzą marki, a następnie, po przeprowadzce do Nowego Jorku rozpoczęła współpracę z topowymi projektantami.

2017_02_16_kendall_gigi_cara_top_modelki_mlodego_pokolenia_04
Jednak prawdziwa, międzynarodowa kariera rozpoczęła się dopiero (a właściwie już) w 2015 roku. To wówczas pojawiła się w kalendarzu Pirelli, podpisała kontrakt reklamowy z marką Maybelline i po raz pierwszy wzięła udział w pokazie Victoria’s Secret. W 2016 roku gościła na okładkach wielu narodowych wydań magazynu „Vogue”, pojawiła się także w „Teen Vogue”, „Harper’s Bazaar” i „Vanity Fair”. Chodziła po wybiegach największych projektantów, takich jak Versace, Chanel, Miu Miu czy Isabel Marant, podpisała także kontrakt reklamowy z BMW. Ona także wzięła udział w tegorocznym pokazie Victoria’s Secret.

2017_02_16_kendall_gigi_cara_top_modelki_mlodego_pokolenia_05

Cara Delevingne

Najstarsza spośród najpopularniejszych modelek – Cara – ma 24 lata. Jest obecnie twarzą kosmetyków sygnowanych przez Burberry, a jej współpraca z marką sięga roku 2011. Podobnie jak koleżanki pojawiała się na wybiegach takich domów mody jak Moschino, Chanel, Oscar de la Renta, czy Fendi. Brała także udział w pokazach Victoria’s Secret (w 2012 i 2013 roku). W 2013 roku była także twarzą wiosennej kampanii  marki Reserved. W 2012 i 2014 roku odebrała nagrodę dla najlepszej modelki podczas gali British Fashion Awards, a obecnie zajmuje 5. miejsce w rankingu portalu models.com.

2017_02_16_kendall_gigi_cara_top_modelki_mlodego_pokolenia_06
Cara zajmuje się także aktorstwem. Na srebrnym ekranie debiutowała w 2012 roku w filmie „Anna Karenina” i od tamtej pory regularnie możemy podziwiać ją w kolejnych filmowych wcieleniach, jednak największą sławę przyniosła jej ostatnia produkcja, w której wzięła udział, czyli „Suicide Squad”, film w Polsce znany jest jako „Legion Samobójców”. To jak Cara potrafi wcielać się w różne role doskonale widać na wybranych przez nas zdjęciach.

2017_02_16_kendall_gigi_cara_top_modelki_mlodego_pokolenia_07
Kendall Jenner, Gigi Hadid, Cara Delevingne – wszystkie panie już na bardzo wczesnym etapie swojej kariery zbudowały wokół siebie małe imperium. Sięgają po to, co zwykłym ludziom wydaje się niedostępne, nie ma jednak wątpliwości, że ich sukces okupiony jest ciężką pracą i wieloma wyrzeczeniami.

2017_02_16_kendall_gigi_cara_top_modelki_mlodego_pokolenia_01

Zostaw komentarz