Kobieta sukcesu w 2017 roku

przez Balladine

Jak ubrać się do pracy, żeby nie wyłamać się z przyjętego dress code’u, a jednocześnie uniknąć nudnych uniformów? Możliwości jest wiele. Zapytaliśmy stylistów o to, jakie elementy biznesowego looku będą modne w 2017 roku. Wszystkie zaprezentowane w artykule ubrania pochodzą z oferty sklepu internetowego Balladine.com.

Spódnice

Ze wszystkich spódnic warto wybrać te ołówkowe oraz rozkloszowane midi.  Oba rodzaje łączy długość za kolano, ponieważ w 2017 roku wraca zasada „im więcej pokazujesz, tym więcej władzy oddajesz”, a w biznesie na oddanie władzy nie można sobie pozwolić. Czy to oznacza wyzbycie się kobiecości? Ależ skąd! Dopasowane ołówki potrafią wyglądać bardzo zmysłowo, a rozkloszowane midi – wręcz dziewczęco. W kwestii wzorów warto pozwolić sobie na geometrię – pasy i kratki.

2017_01_31_kobieta_sukcesu_w_2017r_011. Spódnica Emoi >> 2. Spódnica Bialcon >> 3. Spódnica Metafora >> 4. Spódnica Ryba >>

Sukienki

Praca w biurze nie wyklucza kobiecych rozwiązań. Jeśli najlepiej czujesz się w sukienkach, nic nie stoi na przeszkodzie, żeby to właśnie one królowały w garderobie. Sukienki do biura można nosić jako  gotową stylizację lub połączyć z żakietem. Coraz modniejsze robią się te z kołnierzykiem oraz w kratkę. Pod względem koloru warto zwrócić uwagę na zielenie (soczysty odcień Greenery został uznany kolorem roku 2017 przez Pantone Color institute).

2017_01_31_kobieta_sukcesu_w_2017r_021. Sukienka De Facto >> 2. Sukienka Potis & Verso >> 3. Sukienka Poza >> 4. Sukienka Far Far Fashion >>

Spodnie

Spodnie w kant to nie tylko propozycja bardzo modna, ale także wygodna. Poprzez nawiązanie do męskiego garnituru podkreślają powagę i stanowczość noszącej je pani. Ułatwia to zbudowanie mocnego wizerunku świadomej siebie kobiety biznesu, co z kolei pozwala na zaskarbienie sobie zaufania partnerów biznesowych. Damskie spodnie w kant są bardzo uniwersalne – można je nosić z różnymi rodzajami koszul i bluzek. W najbliższych miesiącach na topie będą spodnie w drobniutkie wzory – np. pepitkę, groszki czy kratkę.

2017_01_31_kobieta_sukcesu_w_2017r_031. Spodnie Vivitt >> 2. Spodnie Bialcon >> 3. Spodnie Bialcon >> 4. Spodnie Kumi >>

Żakiety

Dobrze dobrany żakiet może zbudować cały outfit. W nowym roku postaraj się wybić z tłumu. Nawet jeśli w biurze obowiązuje czerń, możesz sobie pozwolić np. na nowoczesny fason z kołnierzem do środka, a przy bardziej uroczystych okolicznościach tweedowy żakiet ze złotą nitką. Nadal modne będą inspiracje rodem z natury (kwiatowe wzory i roślinne ornamenty) – takie żakiety będą modnym urozmaiceniem biurowej stylizacji.

2017_01_31_kobieta_sukcesu_w_2017r_041. Żakiet Emoi >> 2. Żakiet Sobora >> 3. Żakiet Dom Mody Skórska >> 4. Żakiet Far Far Fashion >>

Podstawową zasadą, którą warto się kierować przy wyborze ubrań do pracy, jest jakość materiału i ponadczasowość fasonu. Polskie marki ofertują produkty na najwyższym światowym poziomie, a ich odzież jest piękną wizytówką naszego kraju. Ponadto wybieraj ubrania, które będziesz mogła ze sobą łączyć. Nie warto też ślepo podążać za trendami – jeśli kolor sezonu Ci nie odpowiada, nie musisz włączać go do stylizacji. Pamiętaj, że Twój komfort wpływa znacząco na Twoją pewność siebie, a ta z kolei przekłada się na Twoją pracę.

Zostaw komentarz