Kratka na zimę: bluzki, żakiety, spodnie

przez Balladine

Kratka co roku jest gwiazdą zimy. W świecie mody ceniona jest za swoją wyrazistość i ciekawe efekty optyczne. O modzie na kraciaste płaszcze, sukienki i spódnice pisaliśmy << TUTAJ >>. Tym razem przyjrzymy się ozdobionym kratkami bluzkom, żakietom i spodniom.

Kratki na sezon jesień/zima 2017-18

Kratki potrafią być zarówno bardzo formalne, jak i zupełnie casualowe. Wiele zależy tu od fasonu i kolorystyki danego ubrania. Bardzo elegancką stylizację z kratką w roli głównej zaprezentowała marka Daks. Złożony z kraciastej koszuli, krawata i płaszcza zestaw uzupełniają spodnie w prążki (pinstripe), gładka dzianinowa czapka oraz srebrne lordsy. Bardziej ekstrawagancką stylizację z kraciastym żakietem proponuje Mulberry, a ze spodniami w kratę Tory Burch. Wśród kraciastych kompletów uwagę zwraca żakiet ze spodniami Missoni oraz bluzka ze spodniami A Détacher.

2017_12_05_kratka_na_zime_cz2_01Zdjęcia z pokazów pochodzą ze strony vogue.com

Bluzki w kratkę

Polskie marki Ennywear oraz De Facto proponują bluzki w modne siatkowe kratki. Natomiast Sobora oferuje koszulę w elegancki wzór inspirowany słynną kratką burberry. Polecamy je paniom o sylwetce klepsydry oraz gruszki, ponieważ optycznie powiększają górną partię ciała. Gór (bluzek, topów, koszul, tunik) w kratkę zdecydowanie powinny unikać kobiety o obfitym biuście oraz te o bardzo wąskich biodrach.

2017_12_05_kratka_na_zime_cz2_02Czarna bluzka w żółta kratę Ennywear >> Biała koszula w kratę Sobora >> Granatowa bluzka w czerwoną kratę De Facto >>

Kraciaste żakiety

Z żakietami w kratkę jest podobnie jak z bluzkami. Powinny się na nie decydować tylko te kobiety, którym tak mocy wzór na górnej partii ciała nie zaburzy proporcji sylwetki. Dłuższa marynarka w kratę, tak jak ta marki Tova, sprawdzi się zarówno w przypadku szczupłej, jak i tęższej kobiety. Ten fason polecany jest jabłkom i prostokątom, ponieważ tworzy iluzję talii. Bezpiecznym wyborem dla gruszek (biodra znacznie szersze od ramion) będą krótkie, pudełkowe żakiety (takie jak kolorowy model marki Bialcon czy chanelowski żakiet Potis & Verso).

2017_12_05_kratka_na_zime_cz2_03Żakiet w biało-czarną kratę Tova >> Pudełkowy żakiet Potis & Verso >> Żakiet w kratę zapinany na suwak Bialcon >>

Nogi za kratkami

W temacie spodni w kratkę polskie marki skupiają się na klasycznych fasonach i kolorach. Dzięki temu w ich kolekcjach znajdziemy wiele idealnych spodni do biura. Takim biznesowym dołem mogą być wszystkie przedstawione niżej propozycje marek Potis & Verso, Muso oraz Paola Collection. Warto pamiętać, że do kraciastego dołu najbezpieczniej jest wybrać gładką górę. Ta zasada nie dotyczy jedynie kompletów (żakiet plus spodnie). Natomiast, jeśli chcemy stworzyć odważniejszą stylizację, warto trzymać się tej samej kolorystyki. Dla przykładu – kraciaste, czarno-białe spodnie Paola Collection świetnie wyglądają z czarno-białą koszulą Duet Woman.

2017_12_05_kratka_na_zime_cz2_04Granatowe spodnie w kratę Potis & Verso >> Szare spodnie w kratę Mũso >> Spodnie w czarno-białą kratę Paola Collection >>

Krata nie jest łatwym wzorem, ale dobrze wykorzystana potrafi robić duże wrażenie. Świetnie sprawdza się w biznesie, ale też w casualowych stylizacjach. I choćby przez wzgląd na jej uniwersalność, warto spojrzeć na nią przychylnym okiem.

Zostaw komentarz