Kreatorzy bajkowych sukni

przez Balladine

Elie Saab

To prawdopodobnie najbardziej znany Libańczyk świata mody. Jego pracownie działają zarówno w Libanie, jak i w Mediolanie oraz Paryżu. Urodził się w 1964 roku w Bejrucie jako syn sprzedawcy drewna. Szyć nauczył się sam, w wieku 8 lat projektował i szył pierwsze stroje dla swojej siostry. Obecnie jego kreacje noszą także takie osobistości jak Rania – królowa Jordanii, Victoria – księżniczka Szwecji, ale także aktorki – Angelina Jolie, Halle Berry czy Catherine Zeta-Jones. Projekty Saaba wyróżniają się dużą efektownością. W kolekcji couture na jesień 2016 mocno inspirował się naturą, m.in. kwiatami oraz ptakami. Nie brakuje w niej haftów, przestrzennych aplikacji oraz piór.

2016_10_27_kreatorzy_bajkowych_sukni_01zdjęcia z pokazu pochodzą ze strony vogue.com

Zuhair Murad

Libańczyk z pochodzenia, paryżanin z wyboru. Urodził się w 1971 roku w Bejrucie, do Paryża przeprowadził się, by ukończyć szkołę projektowania mody. Tam też założył swoje atelier. Pierwszy wielki pokaz zrobił w 1999 roku w Rzymie. Od tamtej pory jego kreacje zyskały światowy rozgłos. Ubierał najznakomitsze gwiazdy estrady, m.in. Jennifer Lopez, Beyoncé Knowles oraz Taylor Swift. Jego design łączy ponadczasowy, romantyczny artyzm ze współczesnym podejściem do kobiecości. Doskonale widać to na przykładach sylwetek z pokazu jesiennej kolekcji couture. Pojawiły się w niej różne kolory, delikatne koronki, tiule i hafty, ale także kapelusze oraz szerokie pasy.

2016_10_27_kreatorzy_bajkowych_sukni_02zdjęcia z pokazu pochodzą ze strony vogue.com

Reem Acra

W naszej trójce to jedyna kobieta. Z Saabem i Muradem łączy ją nie tylko zamiłowanie do mody, ale także libańskie pochodzenie. Modę studiowała w Nowym Jorku i Paryżu.  W 1997 roku pokazała swoją pierwszą linię ślubną, a w 2008 kolekcję ready to wear. Jej atelier działa na Manhattanie. Kreacje Reem Acry gwiazdy zakładają na wielkie wyjścia. Angelina Jolie oraz Madonna to nie tylko jej najlepsze klientki, ale także muzy. Wiele sukni Acry powstaje z myślą o odważnych, pewnych siebie kobietach. Jest w nich dużo przezroczystości, czarnych koronek oraz jedwabistego połysku. Nic dziwnego, że wybierają je tak zmysłowe kobiety jak Eva Longoria czy Beyoncé.

2016_10_27_kreatorzy_bajkowych_sukni_03zdjęcia z pokazu pochodzą ze strony vogue.com

Zostaw komentarz