Latem zadbaj o skórę

przez Balladine

Skóra muśnięta słońcem

Nikogo nie trzeba przekonywać, że całodzienne wylegiwanie się w słońcu na plaży nie wpływa dobrze na kondycję skóry. Jednakże podczas wakacyjnych wojaży trudno jest uniknąć wystawiania jej na negatywny wpływ czynników atmosferycznych. Upał, słońce i wiatr jej nie oszczędzają. Promienie UV sprzyjają starzeniu, a ciepło i wiatr działają wysuszająco. Dlatego tak ważna jest letnia pielęgnacja, która pomaga zapobiec negatywnemu wpływowi czynników atmosferycznych.

Codzienna ochrona

Latem pamiętaj przede wszystkim o codziennej pielęgnacji. Jej podstawą jest stosowanie kosmetyków z wysokim filtrem UV, który ochroni Cię przed szkodliwym promieniowaniem słonecznym. Kolejny ważny element to odpowiednie nawilżanie. Aby je utrzymać, możesz smarować skórę balsamem lub korzystać z nawilżających żelów pod prysznic. Dobrym pomysłem będzie także wykorzystanie ekologicznych maseł i olejków do ciała, które nie zawierają konserwantów i szkodliwych parabenów.

Zrób coś ekstra dla swojej skóry

Oprócz codziennej pielęgnacji raz na kilka dni powinnaś szczególnie zadbać o swoją skórę. Dobrym pomysłem mogą być zabiegi w domowym spa. Jakie? Aby oczyścić skórę, nałóż na nią samodzielnie wykonany peeling cukrowy (wystarczy, że słodkie kryształki zmieszasz z oliwą z oliwek), a następnie odżyw ją balsamem do spłukiwania przygotowanym z miodu, mleka i cytryny.

Zostaw komentarz