Moda a design – część 2

przez Balladine

Mniej znaczy więcej

Minimalizm to jeden z najpopularniejszych trendów w designie na początku XXI wieku. Trend minimalistyczny jest obecnie jednym z najlepiej znanych i najczęściej wykorzystywanych stylów w prawie każdej dziedzinie: grafice, modzie, architekturze, designie i wielu innych. Wyznacza także ścieżki rozwoju we wszystkich wymienionych dziedzinach.

Minimalizm opiera się przede wszystkim na wyeliminowaniu wszystkich zbędnych elementów i pozostawieniu tylko i wyłącznie tych, które są niezbędne do funkcjonowania produktu. Korzenie minimalizmu sięgają do japońskiego, klasycznego designu. Trend ten opiera się głownie na jasnych barwach i eleganckich formach.

Minimalistyczne wnętrza to takie, gdzie mamy ograniczoną iloś mebli, dodatków i wszystkiego co jest nam zbędne. Takie mieszkanie to bardzo dopracowane, jasne i przestronne wnętrze z idealnie dobranym kolorem ścian.

Zgrana kompozycja barw

Podstawowym kolorem w minimalizmie jest biel, która bardzo często ożywiona jest elementami wystroju wnętrza w intensywnych barwach. Mogą to być dodatki w czerni i czerwieni. Ważne jest, aby w tym wszystkim dominowała biel, a inne kolory były tylko delikatnym sposobem uatrakcyjnienia wnętrza.

Minimalizm design i moda

źródło: shutterstock

Dodatki przyciągające uwagę

Ciekawym rozwiązaniem w minimalistycznym wnętrzu może być designerska lampa, która wyróżnia się na tle białej ściany. Bardzo fajnym rozwiązaniem są modne ostatnio białe plakaty z napisami, które odznaczają się na jasnych ścianach, a także świeczniki i stoliki o klasycznie prostej, minimalistycznej formie.

Minimalizm

Spodnie Metafora >> Koszula Duet Woman >> Golf Click >> Kopertówki Balladine >> Torebki Goshico

Moda i minimalizm

Zarówno w designie jak i modzie minimalizm kieruje się takimi samymi prawami. Mamy na myśli tutaj proste kroje, podstawowe barwy, a wszystko to zawarte w klasycznych ubraniach. Styl minimalistyczny w modzie związany jest bardzo mocno z ideą „slow fashion”.

Co przez to mamy rozumieć? Idea ta polega na rezygnacji z pogoni za bardzo szybko zmieniającymi się trendami. To znaczy dokładnie to samo, co wybór ponadczasowych ubrań, które sprawdzą się w wielu stylizacjach pod różnymi postaciami. Slow fashion to nowy trend w modzie, który znaczy mniej więcej to, co rozsądny stosunek do ubrań i zakupy z głową. Wszystko to możemy przełamać dodatkami o ciekawej fakturze, które delikatnie ożywią cały nasz wygląd.

Zostaw komentarz