Moda pełna blasku

przez Balladine

Połysk to jeden z trendów sezonu jesień-zima 2016/17, ale jesteśmy przekonani, że w przypadku szczególnych okazji – błyszczące ubrania są ponadczasowe. Kreacje z lśniących tkanin, z brokatem czy cekinami można zakładać na wesela, uroczyste przyjęcia i kolacje przy świecach. Te skromniejsze mogą się przydać nawet jako strój do biura.

Suknie na bal lub wesele

Sukienki, które w kolekcjach jesienno-zimowych pełnią rolę sylwestrowych i karnawałowych, można z powodzeniem wykorzystać także podczas przyjęć weselnych i innych wystawnych rautów – choćby hucznie obchodzonych urodzin czy rocznic ślubu. W kategorii sukni niekwestionowanym liderem jest Studio Mody Francoise. Proponuje zarówno błyszczące tkaniny, jak i kreacje obszyte cekinami.

2016_12_20_moda_pelna_blasku_01Suknia w pasy >> Suknia w kolorowe cekiny >> Suknia w czarno-srebrne pasy >>

Błyszczące koktajlówki

Lśniące sukienki koktajlowe będą odpowiednie na uroczystości odbywające się w ciągu dnia, np. chrzciny czy komunie. Te w ciemniejszych kolorach przydadzą się choćby podczas kolacji służbowych. Jeśli spotkanie z kontrahentami odbywa się przed zmierzchem, lepiej wybrać coś matowego, ewentualnie welurową małą czarną w parze z żakietem. Lśniąca czerń może wyglądać zbyt wieczorowo.

2016_12_20_moda_pelna_blasku_02Bordowa sukienka Bialcon >> Czarna welurowa sukienka Caha >> Śliwkowa sukienka Metafora >>

Z błyskiem do pracy

Błyszczeć można też w pracy – jednak najlepiej profesjonalizmem. Dlatego wybierając lśniącą sukienkę do biura, nie można pozwolić sobie na frywolność. Odpowiedni będzie połysk wprowadzony metaliczną nitką, skórzaną wstawką czy po prostu – subtelnie lśniącą tkaniną. Zasada jest prosta, im więcej błysku tym bardziej formalny powinien być kolor, dlatego w grę wchodzą przede wszystkim głębokie błękity, granaty i szarości.

2016_12_20_moda_pelna_blasku_03Szafirowa sukienka Studio Mody Francoise >> Szara sukienka La Robe >> Granatowa sukienka SU >>

Zostaw komentarz