Kurtka puchowa – najlepsza na mrozy

przez Balladine

Klimat zmienia się globalnie i dotyczy to również Polski. Od kilku lat trudno o białe święta, za sprawą tzw. odwilży bożonarodzeniowej. Siarczystych mrozów można się spodziewać dopiero w styczniu. I na tę okoliczność warto być przygotowanym. Czapka, szalik, rękawiczki i kurtka – to styczniowy must have. My skupimy się na bazie outdoorowego looku, czyli kurtce.

Kurtki-puchówki

Od dłuższego czasu prym wśród zimowych kurtek wiodą te puchowe. Dzieje się tak nie bez przyczyny. Są lekkie i bardzo ciepłe, a różnorodność fasonów i kolorów sprawia, że pasują praktycznie na każdą okazję. Bez większych trudności można znaleźć odpowiednią dla każdego: kobiety i mężczyzny, osób niższych i wyższych, szczupłych i o nieco okrąglejszych kształtach. Prawdopodobnie właśnie z tego powodu jest to najczęściej wybierany rodzaj zimowej kurtki.

2016_12_27_kurtka_puchowa_najlepsza_na_mrozy_03Czarna kurtka Rabarbar >> Chabrowa kurtka Tova >> Pomarańczowa kurtka L’ame de femme >> Czarna kurtka Bialcon >>

Skład ma znaczenie

Wybierając swoją kurtkę, zwróć uwagę na skład, bo to on odpowiada za jej właściwości. Prawdziwe puchowe kurtki wypełnione są naturalnym, a nie syntetycznym pierzem, czy też silikonowym wypełniaczem. Producenci twierdzą, że gwarancją wysokiej jakości produktu jest przynajmniej 70% puchu w składzie, są jednak firmy, które używają do wypełnień większych ilości puchu. Na metkach kurtek oferowanych przez firmę Ochnik puch stanowi aż 90% objętości kurtki. Takie wypełnienie gwarantuje, że kurtka będzie nie tylko ciepła i lekka, ale także, że będzie świetnie wyglądać przez długie lata. Wypełnienie syntetyczne z czasem traci swoją objętość, zbija się i opada, przez co kurtka nie tylko traci swoje właściwości, ale także walory estetyczne.

Jaki fason wybrać

W sklepach dostępnych jest wiele modeli kurtek, począwszy od tych bardzo krótkich, przez te, które sięgają do połowy uda, aż po puchowe płaszcze, dzięki którym żadna zima nie będzie straszna. Wybierając właściwy dla ciebie fason, zwróć szczególną uwagę na okoliczności, w których będziesz używać kurtki – ma być bardziej sportowa czy też zamierzasz ją zakładać także do pracy. Warto też zwrócić uwagę na kołnierz i kaptur kurtki. Jeśli jest  duży, obszyty futrem, dodatkowo wyrówna proporcje sylwetki tych osób, które mają nieco szersze biodra.

Krótka kurtka puchowa

Taki fason najczęściej kończy się przy linii bioder. To rozwiązanie idealne na co dzień. Zestawiona z dżinsami świetnie sprawdzi się w każdej sytuacji. Uwaga – dosyć obszerne puchowe kurtki nienajlepiej znoszą zestawienia z równie szerokim dołem, raczej zrezygnuj z szerokich spodni. Krótka kurtka nie ogranicza ruchów, bez problemu można w niej usiąść, czy też prowadzić samochód, przez co to właśnie ten fason zdecydowanie króluje na ulicach. Problem jest jeden. Obrona przed mrozem kończy się w tym samym miejscu, w którym kończy się kurtka. Jeśli więc wyjątkowo nie przepadasz za zimnem i jesteś w stanie poświęcić odrobinę komfortu dla zdecydowanie większej ochrony przed ujemnymi temperaturami, to idealnym rozwiązaniem będzie kurtka sięgająca za pupę.

2016_12_27_kurtka_puchowa_najlepsza_na_mrozy_01Brązowa kurtka Ochnik >> Granatowa kurtka Ochnik >>

Długa kurtka puchowa

Szukasz gwarancji ciepła w mroźne dni? Długa kurtka puchowa jest odpowiedzią na Twoje potrzeby. Świetnie sprawdzi się w zestawieniu z nieco bardziej formalnymi strojami, szczególnie, że często posiada dodatkowy pasek, który pięknie podkreśli talię i nada kurtce bardziej kobiecy kształt. Często przyjmuje postać puchowego płaszcza. Jego niezaprzeczalną zaletą jest fakt, że poza ochroną górnych partii ciała, chroni też nogi. To rozwiązanie dla prawdziwych zmarzluchów. Osoby niższe powinny uważać na jego długość, żeby niepotrzebnie nie odjąć sobie kilku centymetrów wzrostu. Długi puchowy płaszcz przyda się też kobiecie biznesu. Warunek jest jeden – jeśli często nosisz spódnicesukienki, upewnij się, że płaszcz nie jest od nich krótszy. To ważne zwłaszcza przy rozkloszowanych sukienkach, które pod długim puchowym płaszczem mogą wyglądać dość niekorzystnie.

2016_12_27_kurtka_puchowa_najlepsza_na_mrozy_02Czarny płaszcz Ochnik >> Szary płaszcz Bialcon >>

Zostaw komentarz