Moda z futrzanym detalem

przez Balladine

Futro, bez względu na to, czy jest prawdziwe czy syntetyczne, tak jak każda inna rzecz, powinno pasować do osoby, która ma je na sobie. Bogate, obfite futra nie leżą dobrze na tęższych paniach, z kolei drobniejsze damy mogą zostać przytłoczone ich ogromem. Dlatego wybierając tak wyraziste okrycie, pamiętaj by dopasować je do własnej sylwetki. Ponadto, wraz z długością futra powinna zmniejszać się jego objętość. W przypadku futrzanych płaszczy bezpieczniej jest wybierać te krótko strzyżone.

Światowe trendy

Futra klasyczne – brązowe i beżowe – zawsze były i będą modne. Jednak w tym sezonie na wybiegach królowały także inne odcienie, które być może występują na kwiatach, ale z pewnością nie na zwierzętach. Marki takie jak Altuzzara czy Thakoon mocno lansują ten trend. Sięgnęły po różne kolory i ich odcienie, od bladego różu po ciemny karmazyn. Z kolei dom mody Fendi zaproponował futra z efektownymi kołnierzami farbowanymi na różne kolory. To high fashion – stylizacja na podstawie takiego okrycia jest już wyższą szkołą jazdy.

2016_12_09_moda_z_futrzanym_detalem_01zdjęcia z pokazów pochodzą ze strony vogue.com

Futra po polsku

Futrzane płaszcze i kurtki potrafią kosztować majątek. Ze względu na to, ale też na troskę o zwierzęta futerkowe, coraz popularniejsze stają się futra syntetyczne. Jeśli już pojawia się prawdziwe futro, jest to przeważnie detal lub wykończenie całości. Właśnie tę ścieżkę obrała marka Ochnik. Ta polska firma w tym sezonie zaproponowała kurtki puchowe z kapturami obszytymi futrem z jenota. Zupełnie syntetyczne propozycje przedstawiły m.in. Mũso (kamizelka) oraz Dom Mody Skórska (futrzany płaszcz).

2016_12_09_moda_z_futrzanym_detalem_021. Kurtka Ochnik >> 2. Kamizelka Muso >> 3. Płaszcz Dom Mody Skórska >>

Futrzany akcent

Projektanci lansują futra w wielu przestrzeniach, w tym – akcesoriach. Jeżeli więc ani futrzany total look, ani obszerne obszycia nie wchodzą w Twoim przypadku w grę – nic straconego. Co powiesz na rękawiczki z odrobiną króliczego futra marki Patrizia Aryton? W ofercie marki Balladine znajdziesz też czapki z pomponami z futra królika lub jenota. Eleganckim dodatkiem będzie też futrzany szal lub etola z oferty Studia Mody Francoise.

2016_12_09_moda_z_futrzanym_detalem_03Dodatki w ofercie Balladine >>

Która z propozycji jest Ci najbliższa? W sklepie internetowym Balladine.com, niezależnie od preferencji znajdziesz coś dla siebie. Oczywiście jeśli masz wątpliwości, w jaki sposób skomponować outfit z futrem lub futrzanym detalem – poradź się stylisty Balladine.

Zostaw komentarz