Modne miejsca podróży

przez Balladine

Wakacje za pasem, a niektórzy z Was z pewnością już gdzieś wypoczywają albo dopiero planują zbliżający się urlop. My mamy dla Was kilka propozycji gdzie możecie spędzić swój wolny czas– dla jednych bardziej, a dla drugich mniej aktywnie. Każdy wybierze coś dla siebie ;)

Wyprawa w góry

Niektórzy z Was z pewnością twierdzą, że latem najlepiej jest jeździć nad morze, gdzie można godzinami się opalać i odpoczywać. Tymczasem latem doskonale można odpocząć nie tylko nad wodą, ale także w górach, które w gorące, wakacyjne miesiące, równie chętnie przyjmują turystów i gwarantują całe mnóstwo atrakcji. Wybierając się w góry w lipcu czy sierpniu nie narażamy się na ryzyko niepowodzenia wyprawy i nudy. Latem możecie jechać w góry, aby zwiedzać okolice i chodzić po górskich szlakach. Niezależnie od tego, czy akurat świeci słońce, czy jest pochmurno, czy nawet pada deszcz, możemy spokojnie realizować plan swojej wycieczki i chodzić po szlakach. W górach czeka nas mnóstwo atrakcji w takich miejscowościach jak Zakopane, Bukowina Tatrzańska, Murzasichle oraz wiele innych.

Morskie wakacjeWakacje nad morzem

Wakacje nad morzem to w większości typowe leniuchowanie, opalanie się i korzystanie z dobrej pogody ile się da. Dla jednych jest to odpoczynek marzeń, a dla drugich nudne leżenie. Dla tych, którzy wolą być bardziej aktywni, kurorty turystyczne szykują szereg atrakcji, np. windsurfing. Jedną z ważniejszych szkół windsurfingowych są Chałupy i Jastarnia. Natomiast w Łebie odbywają się najbardziej popularne i najliczniej odwiedzane regaty. Wówczas całe miasto żyje tylko tymi zawodami, a licznie przybywający turyści mogą korzystać  z dodatkowych atrakcji nad morzem.

A może wakacje na greckiej wyspie? Wiele osób kojarzy lub odwiedziło takie greckie wyspy jak Rodos, czy Kreta. Kos natomiast jest to mała wyspa w archipelagu Grecji, wyspa grecka Kosktórą wyróżnia spośród innych greckich wysp  niewielka liczba turystów, puste drogi oraz wytchnienie od zgiełku i tłumów. Rajskie plaże na Kos skupione są w południowej części wyspy i znajdują się w nieznacznych odległościach jedna obok drugiej. Największe z nich to Paradise Beach i Camel Beach. Piękne widoki, przejrzysta woda, rozwinięta infrastruktura gastronomiczna, a także wiele atrakcji, które czekają na przybywających turystów.

Kanał w WenecjiJeśli lubicie aktywnie spędzać wakacje, możecie pokusić się też o wycieczkę i zwiedzanie pięknych miejscowości we Włoszech, np. Rzymu, czy Wenecji.

A Wy gdzie spędzacie swoje wakacje? Podzielcie się z nami Waszymi pomysłami na letni odpoczynek!

Zostaw komentarz