Najmodniejsze małe czarne

przez Balladine

Małe czarne to klasyczne sukienki koktajlowe o długości mini i midi. Pierwsze małe czarne powstawały na początku XX wieku. Wylansowała je Coco Chanel oraz hołdujący jej magazyn „Vogue”. Popularności niedługim czarnym sukienkom przysporzył także Hubert de Givenchy, który zaprojektował słynną małą czarną Audrey Hepburn ze „Śniadania u Tiffany’ego”. Od tamtej pory małe czarne są kultowe i pojawiają się w niemal każdej kolekcji.

Małe czarne na wybiegu

Trendy na sezon wiosna/lato 2018 mówią jasno – modne będą prześwity i błysk cekinów. Dotyczy to także małych czarnych. Wystarczy spojrzeć na kolekcje takich brandów jak Dolce & Gabbana, Saint Laurent, Guy Laroche oraz Michael Kors Collection. Jedna z propozycji Michaela Korsa łączy oba trendy – ma cekinową, przylegającą do ciała górę oraz prześwitujący, zwiewny dół. Moda na cekiny jest dość jednoznaczna. Natomiast prześwity wystąpiły na wybiegach zarówno pod postacią szyfonów, jak i koronek. Obie opcje można było obejrzeć podczas pokazu kolekcji Dolce & Gabbana.

2018_01_26_najmodniejsze_male_czarne_01Zdjęcia z pokazów pochodzą ze strony vogue.com

Małe czarne z kolekcji polskich marek

W kolekcjach polskich marek już teraz można znaleźć małe czarne zgodne z trendami wiosny i lata 2018. Eleganckie sukienki z szyfonowymi wstawkami proponują m.in. Margo Collection oraz Anataka. Na koronki w klasycznym wydaniu stawia Semper. Propozycja Margo Collection wyraźnie nawiązuje do stylistyki amerykańskich lat 20 – jest krótka, a rękawy wykończono charakterystycznymi dla epoki piórkami. Najnowocześniejszą z wybranych przez nas sukienek jest mała czarna Anataki. Zdobią ją nie tylko prześwity, ale także falbana inspirowana hiszpańskim dekoltem.

2018_01_26_najmodniejsze_male_czarne_02Sukienka z piórami Margo Collection >> Sukienka z falbaną na dekolcie Anataka >> Kopertowa sukienka Semper >>

Małe czarne rozświetlone cekinami

Małą czarną mogą rozświetlać nie tylko prześwity, ale także cekiny. Polskie marki proponują je zarówno w wersji total look, jak i nieco skromniejszej. Opcję 100% glamour wybrała marka Potis & Verso – jej sukienka jest w całości pokryta cekinami, ma dekolt i lśniącą wstęgę. Studio Mody Francoise proponuje coś skromniejszego – małą czarną z weluru, z długimi rękawami i efektowną cekinową aplikacją przy dolnej krawędzi sukienki. Miejsce w złotym środku obrała sobie marka Semper, proponując małą czarną, w której nagość ramion łączy się ze zmysłową koronką i błyskiem rozsianych gdzieniegdzie cekinów.

2018_01_26_najmodniejsze_male_czarne_03Cekinowa sukienka Potis & Verso >> Sukienka z weluru Studio Mody Francoise >> Koronkowa sukienka Semper >>

Wszystkie sukienki pochodzą z aktualnej oferty Balladine.com. Niektóre można już kupić w wyprzedażowej cenie. Warto skorzystać, tym bardziej że na Balladine.com oprócz wielu czarnych sukienek są też darmowa wysyłka, wymiana i zwrot.

Zostaw komentarz