Wzory sezonu wiosna/lato 2018: Geometria

przez Balladine

Od 22 do 25 stycznia w Paryżu świętowano tydzień mody couture. To najbardziej prestiżowe pokazy, które łączą w sobie rozmach telewizyjnego show i ładunek artystyczny godny Luwru. Tegoroczne pokazy couture przyciągnęły też gwiazdy. W pierwszych rzędach paryskich pokazów można było zobaczyć aktorki: Emily Blunt, Isabelle Huppert, Lake Bell i Sofię Coppolę,  piosenkarki: Kylie Minogue i Ritę Orę oraz kultowe topmodelki: Naomi Campbell czy Natalię Vodianową. Panie karmiły oczy pięknymi barwami i różnorodnymi wzorami. Wśród tych ostatnich królowała geometria.

Pasy bardziej niż paski

W sezonie wiosna/lato 2018 pierwsze skrzypce grają pasy. Raczej duże, wyraziste i dosadne niż garniturowe pin-stripy, choć i te można było dostrzec, np. na pokazie Jeana Paula Gaultiera. Ten francuski kreator wypełnił swoją kolekcję geometrią i stereometrią. Pasy pojawiały się nie tylko pod postacią wzorów, ale także formy. Sukienki w wielkoformatowe pasy można było podziwiać także w kolekcjach Alexisa Mabille oraz marki Viktor & Rolf.

2018_01_25_wzory_geometria_01Zdjęcia z pokazów pochodzą ze strony vogue.com

Szerokie spectrum kratek

Kratka to znak rozpoznawczy mody na jesień i zimę. Tym razem z zimy przeniosła się także na wiosnę i lato. W grę wchodzi wiele wariantów – od bogatych tartanów po minimalistyczne szachownice. Te ostatnie zdominowały kolekcję domu mody Christian Dior. Tartan pojawił się m.in. u Alexandra Vauthiera. Wielkiej kraciastej kokardy nie dało się nie zauważyć, tym bardziej że lśniła złotem. Z ciekawszych kratek uwagę zwraca ta typu window pane z kolekcji Viktor & Rolf.

2018_01_25_wzory_geometria_02Zdjęcia z pokazów pochodzą ze strony vogue.com

Grochy i groszki na co dzień

Grochy, podobnie jak kratka, przetrwały zimę i zamierzają zaznaczyć swoją obecność wśród wiosennych trendów. W grochy może być nie tylko sukienka, ale też płaszcz. Sukienkę w drobniutkie groszki proponuje Alexander Vauthier. Jej fason, jak i gorąca czerwień są bardzo kobiece. Długi, elegancki płaszcz w grochy to skarb prosto z domu mody Christian Dior. Zdobią go niewielkie koła, których biel rozwesela czarne tło. Natomiast grochy w skali makro prześwitują spod wodoodpornej warstwy płaszcza Maison Margiela.

2018_01_25_wzory_geometria_03Zdjęcia z pokazów pochodzą ze strony vogue.com

Paski, kratki i grochy mamy już za sobą. Ale to nie wszystkie wzory, które będą modne w sezonie wiosna/lato 2018. Wkrótce na łamach bloga Balladine przedstawimy kolejne topowe wzory.

Zostaw komentarz