Nieśmiałe propozycje, wielkie zmiany

przez Balladine

mikrotrendy

Biżuteria w nietypowych miejscach

Pamiętacie jeszcze metaliczne tatuaże? Do niedawna uznawane za kiczowate i tandetne nalepki na skórę stały się najbardziej pożądanym dodatkiem lata 2015. Na pokazach kolekcji jesiennych (Givenchy) pojawił się znacznie bardziej ekstrawagancki trend. Biżuteria zdobiła mało konwencjonalne miejscach takie jak nos, wargi, brwi. Czyżby piercing znowu miał trafić z ulic na salony?

mikrotrendy_501. Sukienka GaPa Fashion >> 02. Broszka House of April >> 03. Pasek Balladine >>

Musztardowy

Za kolor nadchodzącej jesieni uważa się czerwień, ale nie był to przecież jedyny kolor pojawiający się na wybiegach. Nadal modne są odcienie żółcieni. Radzimy zwrócić uwagę zwłaszcza na jej zgaszony, musztardowy odcień, który idealnie nadaje się na jesień.

mikrotrendy_2

Długie rękawiczki

Obowiązek noszenia rękawiczek zachował się jedynie na konserwatywnych dworach królewskich. Niewykluczone, że powrócimy do tego zwyczaju. Długie skórzane rękawiczki pojawiły się w kolekcjach Prady i Marca Jacobsa. W tym drugim przypadku rękawiczki służą za uzupełnienie wieczorowego stroju i zazwyczaj są to klasyczne, czarne modele. Miuccia Prada sugerowała zaś w jaki sposób nosić krótki rękaw jesienią projektując linię długich rękawiczek w pastelowych barwach.

mikrotrendy_3

Iluzjonistyczne nadruki

Viktor & Rolf zaskoczyli wszystkich swoją jesienną kolekcją bazującą na materiałach pokrytych iluzjonistycznymi reprodukcjami dzieł sztuki w ramach, które uformowano w niesamowite, futurystyczne kształty. Tego się nie da nosić! Powiecie. Wersja z pokazu jest rzeczywiście bardzo ekstrawagancka, ale podobne wzory już pojawiają się w ofertach innych marek. Nie muszą to być dzieła sztuki. Jeden z szali marki Patrizia Aryton zdobią realistyczne fotografie elementów damskiej garderoby (szale dostępne w sklepie Balladine przy ul. Świętokrzyskiej 32).

mikrotrendy_4źródło zdjęć: vogue.co.uk

Zostaw komentarz