Niewymuszona elegancja

przez Balladine

Czym jest elegancja?

Elegancja to piękno samo w sobie, która w połączeniu z wdziękiem w wyglądzie i zachowaniu tworzy spójną całość. Elegancja nie powinna być krzykliwa, a niewymuszona, dyskretna z najwyższej jakości gustem i smakiem. To nie tylko sposób ubierania się, ale także to jak kształtujemy swoje otoczenie oraz jak się zachowujemy. Elegancja to wygląd, ale także zachowanie.

Wizerunek publiczny to bardzo ważna rzecz, ale jeszcze ważniejszy jest mój obraz w moich własnych oczach – ten, który zachowuję tylko dla siebie. Dam pani pewną radę: niech pani wyrzuci wszystkie swoje nieudane fotografie. I proszę ubierać się elegancko, również w domu, na przykład przed rozmową telefoniczną. Strój panią odmieni, a to się wyczuwa nawet przez telefon słowa słynnej amerykańskiej aktorki filmowej i teatralnej w latach 30. XX wieku

Czy wypada ubierać się elegancko na co dzień?

Musimy zadać sobie zasadnicze pytanie, czy potrzebujemy okazji żeby elegancko się ubrać. Nie mamy na myśli tutaj zawsze ołówkowej spódnicy, koszuli i marynarki, a eleganckie, luźne spodnie i casualowa koszula na co dzień. Pamiętajmy, że pierwsze wrażenie jest bardzo ważne, a ubiór wiele o nas może powiedzieć innym. Z drugiej strony, ubieramy się także dla siebie.

elegancja

Sukienka Click >>Białe koszule Duet Woman >>Kolczyki Cocarda >>Żakiet Click >>

 

Niewymuszona elegancja to klasyka sama w sobie i styl na co dzień, który nigdy nie wyjdzie z mody. Elegancję możemy również przełamać innymi elementami nasze garderoby i sprawić, że stylizacja nabierze jeszcze bardziej codziennego wyrazu. Z pewnością macie białe koszule w swojej szafie. Wystarczy założyć do nich dopasowane rurki lub poszarpane boyfriendy. Inny element szafy, czyli marynarka. Idealnie będzie wyglądać w połączeniu z dopasowaną, gładką bluzką pod spodem i prostymi spodniami lub jeansami.

A czy Wy na co dzień wybieracie bardziej eleganckie ubrania czy wolicie bardziej sportowe?

Zostaw komentarz