Oswajamy nowe szpilki

przez Balladine

1. Kupuj mądrze

Przede wszystkim, jeśli masz zamiar kupić buty, idź do sklepu po południu. Twoje stopy puchną w ciągu dnia, przez co mogą być nawet o pół rozmiaru większe i właśnie wtedy powinnaś przymierzać buty. Nigdy nie mierz tylko jednego buta – załóż oba i przejdź się w nich po sklepie. Musisz wiedzieć, na co się decydujesz.

2. Uważaj, ślisko!

Pewnie, że nowe szpilki są super, ale podeszwy niektórych par są bardzo śliskie, dopóki trochę się nie zużyją. Dla bezpieczeństwa przejedź po podeszwie papierem ściernym lub oddaj buty do szewca, żeby podkleił je cienką gumą, co nie tylko rozwiąże problem śliskich podeszew, ale także ochroni je przed zniszczeniem.

3. Czas Twoim sprzymierzeńcem!

Twoje nowe buty nigdzie się nie wybierają, daj więc sobie (i im!) czas, żebyście się do siebie dopasowali. Zakładanie ich na cały dzień może skończyć się nie tylko prozaicznym bólem, ale także pęcherzami na stopach. Jeśli musisz w nich iść do pracy, zabierz ze sobą wygodniejszą parę butów, które założysz, gdy tylko siądziesz za biurkiem.

4. Miękkość z procentami

Buty są za twarde? Spryskaj ich wnętrze alkoholem wymieszanym z wodą, a następnie załóż na stopy grube skarpety i buty na około 20 minut. Zwilżone alkoholem buty nie tylko staną się bardziej miękkie, ale także szybciej dopasują się do stóp.

5. Użyj ciepła

Skoro mowa o skarpetkach – nowe buty możesz nimi solidnie wypchać, a następie rozgrzać suszarką miejsca, które Cię uwierają. Pod wpływem ciepła materiał powinien zmięknąć. Skarpetki możesz też włożyć tylko w noski butów i przy pięcie, a w wolne miejsce wcisnąć np. buteleczkę z twardego plastiku.

6. Włóż do zamrażarki

To jeden z najbardziej genialnych trików, jaki znamy. Weź dwa szczelne woreczki foliowe, napełnij je wodą i włóż do butów. W miarę zamarzania woda będzie powiększać swoją objętość, co rozciągnie ci buty. Tylko nie zapomnij ich wyjąć z zamrażalnika, nie powinny w nim przebywać dłużej niż 24 godziny.

7. Przygotuj stopy na najgorsze

Jeśli musisz nosić buty, zanim je w pełni rozchodzisz, przygotuj na to swoje nogi. Posmaruj stopy dezodorantem w kulce albo wazeliną i oprósz talkiem kosmetycznym. To zniweluje tarcie, dzięki czemu nie odczujesz negatywnych skutków noszenia nowych butów.

Zostaw komentarz