Pani z Paryża…

przez Balladine

Narodziny ikony stylu

Niewielu zdaje sobie sprawę z tego, że Chanel szyć nauczyła się w sierocińcu, gdzie spędziła sześć lat po tym, gdy zmarła jej matka. Co więcej, gwiazda swojej kariery wcale nie rozpoczęła w branży modowej. We wczesnej młodości występowała w paryskich kawiarniach jako piosenkarka i tancerka. Drzwi do świata stylu otworzyły się przed nią dopiero w 1913 roku, gdy założyła w Paryżu własny butik z kapeluszami, którego ofertę z biegiem czasu poszerzyła o ubrania własnego projektu.

Inne_001

Niezapomniany krój pudełkowy

Kostium z miękkiego materiału z pudełkową marynarką to chyba najbardziej rozpoznawalna z propozycji Chanel. Projektantka zaprezentowała go w 1916 roku i do razu szturmem wkroczyła do świata mody. Wykorzystanie jerseyu – tkaniny do tej pory używanej jedynie do produkcji bielizny (łatwo dostępnej w czasie wojny) – spotkało się z dużym uznaniem, a kobiety pokochały wygodne i szykowne kostiumy. Rewolucyjny projekt pozwolił Coco Chanel już w 1919 roku założyć własny dom mody.

Inne_00201. Żakiet Bialcon >> 02. Żakiet Metafora >> 03. Spódnica Metafora >> 04. Żakiet De Facto >> 05. Spódnica De Facto >>
06. Żakiet Click >> 07. Spódnica Click >>

Kolekcje Chanel nadal na topie

Oczywiście Chanel to nie tylko ubrania. To także kultowe perfumy i torebki, które do tej pory są ogromnym obiektem pożądania. Coco Chanel zmarła w 1971 roku, jednak jej legenda jest nadal żywa. Podobnie jest z otwartym przez nią domem mody, którego projektanci dyktują trendy, regularnie prezentując swoje projekty na światowych wybiegach.

Zostaw komentarz