Perła czyli klasyka

przez Balladine

perla_4Dziewczyna z perłą

Zanim przyjrzymy się dokładniej biżuterii marki „Perła” wróćmy na chwilę do wspomnianej we wstępie Coco Chanel.  Jej wpływ na popularność pereł zasługuje bowiem na znacznie więcej uwagi. Coco dążyła do maksymalnego uproszczenia damskiej garderoby. Miała dość piór, falban i świecidełek. Zastąpiła je prostymi, zmaskulinizowanymi projektami niemal pozbawionymi ozdób. Ich miejsce zajęła sztuczna biżuteria, w tym wytwarzane już od XVII wieku szklane perły. Czemu uznawana dziś za ikonę mody Coco zdecydowała się zrezygnować z naturalnych pereł, srebra i złota? Sztuczna biżuteria była po prostu tańsza a minimalistyczne projekty Chanel potrzebowały uzupełnienia w postaci dodatków. Chanel przekonała kobiety, że stać je na szkatuły pełne biżuterii, która w niczym nie będzie różnić się od tej wykonanej ze szlachetnych kruszców. Warunkiem była oczywiście odpowiednia baza, najlepiej sygnowana inicjałami projektantki.

perla_3

Perły znad Bałtyku

Dostępne w Balladine perły produkowane są w Stargardzie Szczecińskim. Marka „Perła” to znany importer słynnej, czeskiej biżuterii z Jablonca. Dziś, dzięki pozyskanym podczas tej działalności kontaktom i rozeznaniu w gustach klientek „Perła” otworzyła własną produkcję. Są to najczęściej krótkie, starannie zaprojektowane linie. Do produkcji wykorzystywane są szklane perły, koraliki i kryształy Preciosa S.A. Najwyższej jakości materiały, pozbawione niklu półfabrykaty i oryginalne projekty przyczyniły się do tego, że w 2012 „Perła” została odznaczona certyfikatem jakości.   

perla_1

W poszukiwaniu prawdziwych pereł

W twojej szkatułce nie ma jeszcze żadnego drobiazgu z pereł? Do dzieła! Zobaczmy, co proponuje nam „Perła”. Zacznijmy od klasyki w stylu Coco Chanel. Są wśród nich ponadczasowe sznury kremowych pereł oraz modele uzupełnione o szare i błyszczące, cyrkonowe akcenty. Oprócz naszyjników w ofercie znajdziemy również kolczyki i bransoletki. Gwarantujemy, że tego rodzaju komplet będzie Ci służyć przez lata. Nie brakuje też pereł w bardziej nasyconych kolorach. Komplet w różnych odcieniach różu to  nasz absolutny faworyt, ale jeśli preferujesz zielono-niebieską, morską tonację również znajdziesz tu coś dla siebie. Nie rozszalej się jednak za bardzo. W innym wypadku za chwilę będziesz musiała udać się do sklepu wnętrzarskiego po nową (większą) kasetę na biżuterię.

perla_2Produkty marki Perła w Balladine >>

Zostaw komentarz